Jak przedłużyć życie samochodu dzięki dodatkom chemicznym? Jak stosować dodatki do olejów? Jak stosować dodatki do paliwa?

Który przywiązany do swojego samochodu kierowca, nie szuka sposobów na przedłużenie jego żywotności? Rozmaite oferowane w sklepach dodatki do olejów czy paliw mogą znacząco obniżyć awaryjność pojazdu, co zapewni także dodatkową oszczędność na ewentualnych naprawach mechanicznych. Zanim jednak zakupimy wszystkie dostępne na rynku środki, przyjrzyjmy się kilku i zobaczmy jak działają, dzięki czemu nabierzemy wiedzy, które mogą nam się przydać oraz kiedy i jak je powinniśmy stosować.

Dodatki do olejów silnikowych

Bardzo popularne i często stosowane, ze względu na łatwość dozowania i znaczące efekty. Tego rodzaju dodatki redukują tarcie i zużycie silnika. Przykładowym dodatkiem jest chociażby Liqui Moly CeraTec. Używając go zapobiegamy bezpośredniemu kontaktowi metalu o metal, przez co znacznie wydłużamy czas życia naszego silnika. Aby prawidłowo użyć Liqui Moly CeraTec należy mocno wstrząsnąć pojemnikiem przed zastosowaniem. Pamiętajmy, że stosujemy go w pojazdach z silnikami spalinowymi. Dodatek bez problemu miesza się z dowolnymi olejami silnikowymi i wystarcza na 5 litrów oleju. Nie możemy jednak zastosować go w silnikach i przekładniach, które zostały wyposażone w mokre sprzęgło.

Photo by Chad Kirchoff on Unsplash

Photo by Chad Kirchoff on Unsplash

 

Dodatki do diesla

Jeżeli jesteś kierowcą samochodu z silnikiem diesla i doświadczasz ostatnio problemów z jego nierównomierną pracą, rozważ zakup oczyszczacza wtryskiwaczy, takiego jak Liqui Moly Diesel Spulung. Dodatek doskonale radzi sobie z problemem stuków na biegu jałowym. Puszka 500 ml środka wystarczy na 75 litrów paliwa, przy stosowaniu dodatku bez rozcieńczania. Liqui Moly Diesel Spulung pomaga usunąć osad zgromadzony we wtryskiwaczach, pompie wtryskowej czy komorze spalania, co w łatwy sposób niejednokrotnie rozwiązuje problemy z pracą silnika. Kierowca będzie mógł spać spokojnie, nie martwiąc się, że silnik znowu stuka lub pracuje nierówno.

Płukanka silnika

Mechanicy samochodowi, zanim wymienią olej w pojeździe, często stosują płukanki do silników. Naszą uwagę zwróciła płukanka Liqui Moly, którą możemy zastosować w samochodzie niemalże dowolnej marki. Pozwala ona na oczyszczenie silnika z osadu, pozostałości i nagar we wszystkich silnikach czterosuwowych benzynowych i wysokoprężnych, a jednocześnie jest neutralna wobec uszczelek. To jednak nie koniec jej zalet. Stosując ją zapobiegamy korozji niechronionych powierzchni metalowych. Sama płukanka jest bardzo łatwa w użyciu i nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy potrafimy sami dokonać tego rodzaju konserwacji silnika, poprośmy o pomoc naszego mechanika samochodowego. Płukanka Liqui Moly jest znana niemalże każdemu profesjonaliście, dlatego nie powinno go to zdziwić. Niejednokrotnie mechanicy sami polecają swoim klientom dodatkową usługę tego rodzaju.

Kupujemy najtaniej

Nikt nie lubi przepłacać, toteż każdy mechanik czy kierowca szuka, gdzie tego rodzaju dodatki można zakupić w najkorzystniejszej cenie. Nam udało się znaleźć dodatki od Liqui Moly w najlepszej cenie w sklepie internetowym Metler.

MENU

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się