Posłowie Koalicji Obywatelskiej chcieli dodatkowych przeglądów dla starszych aut, a także dla samochodów mających przebieg powyżej 160 tys. kilometrów. To kolejny, rewolucyjny pomysł tego wspaniałego ugrupowania, mający unowocześnić i zeuropeizować „ten kraj”. Dzikusie, jeżdżący starym samochodem, z dużym przebiegiem! Będziesz kontrolowany częściej!

To nie jest kraj dla kierowców, parafrazując tytuł słynnego filmu.
Interpelacja posłów Koalicji Obywatelskiej jest tego przykładem.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej (tworu, wywodzącego się z Platformy Obywatelskiej) zaproponowali, aby:
-> samochody z przebiegiem powyżej 160 tys. km przechodziły przegląd na stacji diagnostycznej dwa razy do roku.
-> aby samochody mające określony wiek (nie wiadomo, jaki) przechodziły przegląd na stacji diagnostycznej dwa razy do roku
-> aby warsztaty, zajmujące się usuwaniem filtrów cząstek stałych mogły być odpowiednio karane.

Posłowie z Koalicji Obywatelskiej powołali się na dane Warszawskiego Alarmu Smogowego oraz raport Najwyższej Izby Kontroli, które mówią o zanieczyszczonym powietrzu w miastach. Niestety, przedstawiciele KO nie przedstawili w swoim wniosku tego, w jaki sposób wiek samochodu ma wpływać na zanieczyszczenie w miastach. Albo duży przebieg. I co mają zmienić dwa przeglądy w roku. Posłowie KO pytali w interpelacji o możliwość sprawdzania pomiaru spalin w stacjach diagnostycznych.

Tak się składa, że przebieg 160 tys. km może mieć pięcioletni, intensywnie użytkowany samochód. I równocześnie, przebieg 160 tys. km może mieć auto mające 20 lat, które było mało użytkowane.
15 letnie auta, sprowadzane do Polski przez nieuczciwych handlarzy, mają niemal zawsze na liczniku 150 tys. kilometrów przebiegu.

Na szczęście dla nas, kierowców, Ministerstwo Infrastruktury nie przychyliło się do wniosku posłów KO.
Przedstawiciel ministerstwa wskazał, że nie ma możliwości przeprowadzania precyzyjnego pomiaru spalin w stacjach diagnostycznych. Takie badania można przeprowadzać w specjalistycznych hamowniach.
Przedstawiciel ministerstwa powiedział też, że nie będzie dodatkowych przeglądów dla starszych aut.

Kierowcy powinni pamiętać, że to oni utrzymują posłów KO w Sejmie. I ze swoich podatków wypłacają im pensję. Wielu kierowców wybrało też posłów KO do Sejmu. Warto o tym pamiętać przy kolejnych wyborach.
To nie pierwszy POMYSŁ posłów KO.

Rząd PO chciał ograniczyć import starszych aut z UE do Polski

W 2013 roku rząd Platformy Obywatelskiej rozważał możliwość wprowadzenia zakazu sprowadzania do Polski aut, starszych niż 10 lat.

Czy ktoś jeszcze o tym pamięta? Warto pamiętać.
Rząd Platformy Obywatelskiej i PSL (czyli sławetna koalicja) miał „pomysł” na wprowadzenie podatku ekologicznego, od starszych samochodów. Mówiono o tym już w 2010 roku,a potem ponownie w 2013. Miał on zastopować możliwość sprowadzania do Polski aut starszych, niż 10 lat.
Tymczasem… Polacy najczęściej sprowadzają auta mające od 11 do 13 lat.


Przeczytaj również: Co kraj i gospodarka zawdzięcza typowemu Januszowi, którego stać na starego Passata?

Teraz kurwa, to paliwo może być nawet i po 7zł (śmiech)

To przypomnijmy jeszcze słowa Pana Donalda Tuska, człowieka numer 1 Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej, wypowiedziane po wygranych wyborach.


” Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim (kelnerze – przyp. red.) gadać. Jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap….ał. No i jest ta impreza w Focusie, jest wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykamy i on: Teraz, k…a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech].”


Źródło: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-tasmy-wprost-tusk-po-wygranych-wyborach-teraz-paliwo-moze-by,nId,1446716#crp_state=1

Kto wystosował interpelację, mającą na celu wprowadzenie dwóch przeglądów w ciągu roku dla samochodów starszych i mających powyżej 160 tys. km przebiegu?
To posłowie: Małgorzata Tracz, Urszula Zielińska, Tomasz Aniśko, Franciszek Sterczewski, Paweł Olszewski, Cezary Grabarczyk, Małgorzata Chmiel, Krystyna Sibińska.

Pan Poseł Franciszek Sterczewski w akcji:

Pan Tomasz Aniśko to członek Partii Zieloni. Kilka dni temu partia ta wystosowała „ultimatum” do rządu, w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Jeśli rząd nie zaprzestanie budowy, partia Zieloni poskarży się w Brukseli…

Kierowcy powinni też pamiętać, że utrzymują posłów PIS. A to przedstawiciele polskiego rządu, z PIS, podpisali w trakcie COP26 w Glasgow, zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych od 2035 roku. Warto im o tym stale przypominać.

Przeczytaj również: Inne artykuły z działu Motoryzacja i Polityka

Źródło: Warsztat.pl i inne.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się