Kierowcy zastanawiają się, w jaki sposób ochronić swoje ukochane auto przed niekorzystnym działaniem kurzu, pyłu i pyłków roślinnych. Kilkadziesiąt minut dokładnego mycia, suszenia i woskowania może iść na marne w bardzo krótkim czasie. Rozwiązaniem może okazać się amerykański wynalazek – ochronna, powietrzna kapsuła.

W ofercie producentów znajdują się kapsuły, które są przeznaczone przede wszystkim do przechowywania pojazdu w garażu. Można znaleźć także modele do przechowywania auta na na zewnątrz. Samochód wygląda jak wielki model, zabezpieczony przed działaniem niesfornych dzieci.

Kapsuła zbudowana jest z tworzywa sztucznego. Podstawa z nieprzezroczystego, górna część z przezroczystego. Poza tym w skład kapsuły wchodzi elektryczna pompa powietrza oraz zasilacz.

Zdjęcie:  http://cdn3.bigcommerce.com/

Zdjęcie: http://cdn3.bigcommerce.com/

Zasada działania jest prosta. Cała kapsuła mieści się w niewielkim pudełku. W pierwszej kolejności należy rozłożyć podstawę, na którą będzie trzeba wjechać samochodem. Następnie, po umieszczeniu auta na miejscu, przykrywa się je drugą częścią kapsuły. Kolejna sprawa – to połączenie dwóch części. Jest ono bardzo proste. Po prostu zapina się specjalny suwak. Pozostaje już tylko podłączenie pompy powietrza (wiatraka), która w ciągu kilku minut napełnia kapsułę powietrzem, a potem podtrzymuje jego odpowiednie ciśnienie. Musi ona pracować przez cały czas. Zdaniem producenta kapsuły, pompa zużywa prądu za „półtora dolara miesięcznie”.

Sama kapsuła jest dość droga – kosztuje 300 – 400 dolarów.

To świetnie rozwiązanie dla osób, które posiadają w garażach cenne, zabytkowe auta.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z szeregiem redakcji i firm, między innymi z Motointegrator, Autofakty, Allegro.pl (dział poradniki) itd. Zawsze jestem otwarty na ciekawą współpracę. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl