Polska firma ma w swojej ofercie uniwersalne spinki mocujące (kołki mocujące) do samochodów. Uniwersalne – czyli zastępujące setki innych. Już nie musisz martwić się o to, jaki kołek mocujący kupić do swojego auta. Dzisiaj opiszemy uniwersalne kołki montażowe (, łączniki do nadwozia, klipy montażowe, nity montażowe push pin) do samochodów ZipiZip.

W jednym modelu samochodu producent może wykorzystywać kilkanaście modeli spinek (kołków mocujących). Służą one między innymi do montowania zderzaków, listew, osłon silnika, osłon podszybia, części deski rozdzielczej, boczków drzwi, wykładziny podłogowej – i wielu innych elementów.
Jak znaleźć spinkę mocującą? Jest to wyjątkowo trudne. Aby się przekonać o ilości możliwych rodzajów spinek montażowych do samochodów, warto odwiedzić większy sklep i poprosić o katalog. Będzie on wielkości ogromnego albumu.
Dlatego warto poznać kogoś, kto postanowił to uprościć.

zipi2

Uniwersalna spinka montażowa do samochodu – jak to się zaczęło?

Uniwersalna spinka montażowa ZipiZip (kołek montażowy ZipiZap) to dzieło Piotra Konopki.
Skąd pomysł na opracowanie takiego akurat rozwiązania?

Brat pana Piotra ma warsztat samochodowy, w którym naprawia między innymi zderzaki. Naprawa jakiejkolwiek części, która wymaga mocowania za pomocą spinek montażowych wymagała długotrwałego szukania odpowiedniego modelu spinki.
Do tego, warto pamiętać, że spinki są często sprzedawane w większych zestawach (np. do określonego modelu auta lub marki – kilka rodzajów spinek, po kilka – kilkadziesiąt sztuk z każdej). Jeśli ktoś naprawia wiele modeli aut – musiałby mieć dodatkowy skład, na same spinki montażowe.

I stąd przyszedł pomysł na stworzenie uniwersalnej spinki montażowej, zastępującej setki innych.

Po zaprojektowaniu uniwersalnej spinki montażowej przyszedł czas na patentowanie rozwiązania. Niestety, to nie był koniec wyzwań. Niezbędne było też znalezienie producenta, dysponującego odpowiednimi wtryskarkami. Na początku problemy sprawiało wykonanie odpowiedniej firmy do wtryskarki. Z czasem jednak się udało. I produkcja ruszyła.

To był jednak dopiero początek drogi. Sam dobry produkt to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć klientów, którzy go kupią. Najlepszym sposobem okazały się bezpośrednie wizyty w warsztatach. Dzięki nim udało się znaleźć 400 warsztatów, zainteresowanych stosowaniem ZipiZip.

Obecnie trwa projektowanie nowych spinek montażowych ZipiZip, tym razem do małych otworów.

zipi3

Uniwersalne spinki montażowe ZipiZip – jakie mają zalety?

Co oczywiste, zostały zaprojektowane i są produkowane w Polsce.
Poza tym:
– > Zastępują setki innych spinek montażowych, przez co ułatwiają pracę w każdym warsztacie, nie wymagają uciążliwego szukania w katalogach i zamawiania określonych modeli spinek.
– > To dobre rozwiązanie także dla amatorów, którzy samodzielnie dokonują prostych napraw samochodów. ZipiZip zdecydowanie ułatwi pracę, dobrze wykona swoje zadanie i nie będzie trzeba szukać spinek np. na Allegro, gdzie często trzeba je kupować w dużych opakowaniach.
– > Aktualnie ZipiZip idealnie zastępuje klipy montażowe, łączniki i nity typu push pin z rozmiarów 7,5 – 11 mm (w przygotowaniu są mniejsze).
– > Klipy montażowe ZipiZip są bardzo proste w użyciu.
– > Można ich używać do mocowania nadkoli z błotnikami, podszybia, deski rozdzielczej, boczków drzwi, wykładziny podłogowej i do wielu innych zastosowań.
– > ZipiZip nie tylko dociska, ale też amortyzuje połączone powierzchnie. Dzięki temu można wyeliminować uciążliwe skrzypienie elementów deski rozdzielczej po ich połączeniu.
– > Są wykonane z materiałów wysokiej jakości, które są mocne i sprężyste.
– > Klipy montażowe ZipiZip pozwalają na dużą oszczędność czasu podczas prac naprawczych. Wystarczy pomyśleć, ile czasu trzeba poświęcić na wyszukanie odpowiedniego klipu montażowego, jego zamówienie i czekanie na dostawę.

Przy najbliższej okazji wypróbujemy ZipiZip w praktyce.

ZipiZip można zamawiać na stronie producenta www.ZipiZip.eu.

Motorewia.pl jak zawsze wspiera polskie produkty motoryzacyjne.

zipi4

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się