…a Ricardo „Rico” Tubbs auto w garażu pod kocem trzymał. Stan – igła. Białe Ferrari Testarossa czeka na nowego właściciela.

Jasny garnitur, kolorowy podkoszulek, ciemne okulary – a do tego słynne białe Ferrari Testarossa. Jest na sprzedaż dla bogacza. Ale jest też alternatywa dla biednych, która nasza redakcja znalazła samodzielnie.

James „Sonny” Crockett (którego grał Don Johnson) I Ricardo „Rico” Tubbs (grany przez Philipa Michaela Thomasa) byli bożyszczami tłumów w latach osiemdziesiątych. Jako „Policjanci z Miami” (oryginalny tytuł Miami Vice) walczyli z przemytnikami kokainy, przemierzali ulice pięknymi, sportowymi samochodami, kochali się z pięknymi kobietami i bez litości usuwali przestępców. W kilku odcinkach serialu zastrzelili więcej osób, niż cała policja Miami w rok.

Teraz można się poczuć jak Sonny Crockett albo Rico Tubbs i zakupić oryginalne Ferrari Testarossa, które było używane w filmie. Samochód przejechał 16 124 mile przebiegu, a napędzany jest dwunastocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 390 KM. Nie ma automatu, z silnikiem współpracuje pięciobiegowa skrzynia manualna. Pomimo zaawansowanego wieku pojazdu, ma on klimatyzację, tempomat i skórzaną tapicerkę. Ostatnie odcinki „Miami Vice” nakręcono w 1989 roku i id tego czasu auto czekało w garażu. W ostatnim czasie przeprowadzono jedynie remont silnika, wart osiem tysięcy dolarów.

Licytacja odbędzie się 15 sierpnia bieżącego roku w Kalifornii. Nie podano rocznika, ale z mocy silnika można wywnioskować, że auto mogło być wyprodukowane najwcześniej w 1984 roku.

Ferrari Testarossa było produkowane w latach 1984-1996 jako dwudrzwiowe coupe. Napędzał je silnik o pojemności 4.9l, który w latach 1984 – 1991 miał 390 KM, w latach 1991 – 1994 – 428 KM, a w latach 1994 – 1996 – 440 KM. Samochód został zaprojektowany przez Pininfarinę. Ważące półtorej tony auto miało zbiornik paliwa o pojemności 115 litrów.

Mamy też alternatywę dla tych, których nie stać będzie na wygranie licytacji – auto w skali 1:24  Wystarczy kilkanaście godzin wolnego czasu, klej, pinceta, nożyczki i odrobina cierpliwości.

testarossa

 

Figurki aktorów można sobie wyciąć ze starych plakatów. Rolę palm może odegrać poczciwa, pokojowa yucca.

Autorem zdjęcia tytułowego jest  Taisyo.

-> Motoartykuły – Nasze artykuły o ciekawych samochodach
-> Premiery – Nowości w salonach
-> Wiadomości – Ciekawe informacje ze świata motoryzacji
-> Humor i Ciekawostki – Humor motoryzacyjny oraz ciekawostki ze świata samochodów

Zachęcamy także do polubienia nas na 

-> Motorewia na Facebook
-> Motorewia na Twitter 

Portal Motoryzacyjny Motorewia serdecznie zaprasza!

Podziel się