…a Ricardo „Rico” Tubbs auto w garażu pod kocem trzymał. Stan – igła. Białe Ferrari Testarossa czeka na nowego właściciela.

Jasny garnitur, kolorowy podkoszulek, ciemne okulary – a do tego słynne białe Ferrari Testarossa. Jest na sprzedaż dla bogacza. Ale jest też alternatywa dla biednych, która nasza redakcja znalazła samodzielnie.

James „Sonny” Crockett (którego grał Don Johnson) I Ricardo „Rico” Tubbs (grany przez Philipa Michaela Thomasa) byli bożyszczami tłumów w latach osiemdziesiątych. Jako „Policjanci z Miami” (oryginalny tytuł Miami Vice) walczyli z przemytnikami kokainy, przemierzali ulice pięknymi, sportowymi samochodami, kochali się z pięknymi kobietami i bez litości usuwali przestępców. W kilku odcinkach serialu zastrzelili więcej osób, niż cała policja Miami w rok.

Teraz można się poczuć jak Sonny Crockett albo Rico Tubbs i zakupić oryginalne Ferrari Testarossa, które było używane w filmie. Samochód przejechał 16 124 mile przebiegu, a napędzany jest dwunastocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 390 KM. Nie ma automatu, z silnikiem współpracuje pięciobiegowa skrzynia manualna. Pomimo zaawansowanego wieku pojazdu, ma on klimatyzację, tempomat i skórzaną tapicerkę. Ostatnie odcinki „Miami Vice” nakręcono w 1989 roku i id tego czasu auto czekało w garażu. W ostatnim czasie przeprowadzono jedynie remont silnika, wart osiem tysięcy dolarów.

Licytacja odbędzie się 15 sierpnia bieżącego roku w Kalifornii. Nie podano rocznika, ale z mocy silnika można wywnioskować, że auto mogło być wyprodukowane najwcześniej w 1984 roku.

Ferrari Testarossa było produkowane w latach 1984-1996 jako dwudrzwiowe coupe. Napędzał je silnik o pojemności 4.9l, który w latach 1984 – 1991 miał 390 KM, w latach 1991 – 1994 – 428 KM, a w latach 1994 – 1996 – 440 KM. Samochód został zaprojektowany przez Pininfarinę. Ważące półtorej tony auto miało zbiornik paliwa o pojemności 115 litrów.

Mamy też alternatywę dla tych, których nie stać będzie na wygranie licytacji – auto w skali 1:24  Wystarczy kilkanaście godzin wolnego czasu, klej, pinceta, nożyczki i odrobina cierpliwości.

testarossa

 

Figurki aktorów można sobie wyciąć ze starych plakatów. Rolę palm może odegrać poczciwa, pokojowa yucca.

Autorem zdjęcia tytułowego jest  Taisyo.

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się