Jak wygląda miasto przyszłości według aktywistów miejskich? To skrzyżowane Kopenhagi, Rotterdamu i brazylijskiej wyspy Paqueta, gdzie wolno poruszać się tylko pieszo, rowerami i konno. To miasto żyjące zgodnie z ideałami komunizmu, najlepszego systemu na ziemi. To miasto szczęśliwych ludzi, postępu, nowoczesności, uśmiechu, zawsze pięknej pogody i prawdziwie czystego powietrza, jak w Łychowie pod Grójcem. Przyszłość dzieje się na naszych oczach. Już za kilkanaście lat pierwsze miasto przyszłości powstanie w Polsce. A potem kolejne…

W mieście przyszłości nie ma smogu, trujących tlenków azotu, sadzy ani innych świństw, wyrzucanych z rur wydechowych samochodów. W tym mieście nie ma prawie w ogóle samochodów. Są tylko nieliczne pojazdy elektryczne, wykorzystywane przez urzędników i osoby, piastujące ważne funkcje. To na przykład animatorzy zajęć ruchowych, kulturalnych i rozrywkowych. A także specjaliści z dziedziny socjologii, prowadzący badania na żywej tkance miejskiej. Samochody elektryczne będą niezbędne także dla specjalistów z dziedziny innowacyjności. Będą oni prowadzić stałe obserwacje, mające na celu zaplanowanie miejsca budowy kolejnej ławki, albo strefy relaksu z recyclingowanych palet. Niezbędne też będzie zapewnienie zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych dla wybitnych jednostek, zajmujących się obserwacją i rejestracją zachowań nagannych u innych mieszkańców. Nieliczne pojazdy elektryczne mogą trafić w ręce policji, pogotowia i służb ratowniczych. Nieliczne, bo nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby policja, straż miejska i służby ratownicze wykorzystywały na co dzień ekologiczny transport rowerowy oraz konny. Dopuszczona będzie możliwość korzystania z osłów i mułów, co będzie też pośrednio związane ze zmianami demograficznymi, dotyczącymi osiedlania się ludności napływowej. Konieczne będzie dostosowanie miast do typowych dla niej uwarunkowań kulturalnych. Z racji dużej ilości zwierząt pociągowych, przy szlakach komunikacyjnych rozmieszczona będzie infrastruktura do usuwania nawozu i zbiorniki do jego przechowywania. Nawóz będzie wykorzystywany do użyźniania trawników i warzywników, które będą umieszczane w pobliżu domów wielorodzinnych. Powróćmy jeszcze na chwilę do pojazdów elektrycznych. Będą one również przyznawane wybitnym jednostkom, w formie nagrody, wraz z przynależnym miejscem parkingowym. O tym, kto zostanie uhonorowany, decydować będzie gremium partyjne, zbudowane zgodnie z zasadami europejskiej różnorodności. Przy wyborze osób nagrodzonych będą brane pod uwagę różne parytety.

Jak będzie wyglądać miasto przyszłości?

Ulice w miastach przyszłości będą bardzo wąskie, albowiem będą się nimi poruszać wyłącznie nieliczne pojazdy elektryczne. Wąskim pasom asfaltu towarzyszyć będą szerokie tory tramwajowe, szerokie pasy przeznaczone dla ruchu rowerowego a także bardzo szerokie pasy dla ruchu pieszego. Wszędzie będą znajdować się wygodne ławki, strefy relaksu i dyskusji, w których możliwa będzie określona przez prawo wymiana poglądów. Z ulic znikną wszelakiej maści budowle religijne, będące przejawem zacofania i wstecznictwa, a także nachalnej religijnej propagandy, uderzającej w wolność światopoglądową jednostki. Jedynie ludność napływowa będzie miała prawo do budowy swoich miejsc kultu religijnego, na przykład meczetów. Wokół nich ustawione zostaną szerokie strefy tolerancji i szacunku.

 

Ekologia w mieście przyszłości! Miasto bez smogu, miasto bez tlenków azotu!

Powietrze w mieście przyszłości będzie czyste z wielu powodów. Pierwszy to brak samochodów osobowych, które służyły do zawłaszczania przestrzeni miejskiej, trucia i niszczenia kontaktów międzyludzkich, na skutek samoizolacji we wnętrzu zamkniętego pojazdu. Drugi to brak zakładów przemysłowych. Wszystko, co potrzebne do życia, będzie wytwarzane w Chinach. Produkty żywnościowe będą powstawać poza miastami. Warzywa i owoce będą uprawiane także w tzw. warzywnikach, zakładanych pomiędzy budynkami wielorodzinnymi. Produkty będą dystrybuowane w specjalnych, rządowych centrach, według odgórnie ustalonych potrzeb. W niektórych przypadkach możliwe będą aktualizacje, na przykład związane z koniecznością zmiany nawyków żywieniowych. Albo związane z nagradzaniem wybitnych jednostek. Tu przykładowo, do tygodniowej paczki żywnościowej, będzie mogła zostać dodana porcja 200 gramowa wegańskiej czekolady, w ramach uznania za wykonanie jakiegoś zadania, przekroczenie normy, czy też wykonanie donosu na osobę podejrzaną. Nie będzie marnowania towarów i kupowania rzeczy niepotrzebnych. Pracownicy rządowych centrów dystrybucji będą mieli prawo wymiany towarów. Np. w ramach zarządzenia zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia, zamiast 200 g czerwonego mięsa i 50 g śmietany z mleka krowiego, wydane zostanie 250 g izolatu grochu i 50 g śmietany owsianej. Pozwoli to również na szybkie reagowanie na braki określonych produktów, albowiem nawet w najlepiej zarządzanej gospodarce mogą pojawić się chwilowe utrudnienia. Typowa dla kapitalizmu, nadmierna konsumpcja, zostanie raz na zawsze zahamowana. A wraz z nią eksploatacja surowców i ciągła sprzedaż.

Carsharing, homesharing, mansharing – nowoczesne rozwiązania problemów

Wprowadzony zostanie system home – sharing, który raz na zawsze rozwiąże problemy z ciągłą rozbudową miasta i niszczeniem terenów zielonych przez beton. Mieszkania będą użytkowane w trybie 8 godzinnym. Pozwoli to na korzystanie z jednego mieszkania przez trzy grupy spokrewnione (dawniej rodziny). Np. w godzinach 8 – 16 jedna grupa będzie spać (prawo pozwoli na działania prokreacyjne w tym czasie), druga grupa spokrewniona będzie w pracy, a trzecia będzie przebywać na terenach zielonych, albo będzie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez animatorów (jazda rowerowa, ćwiczenia fizyczne, taniec towarzyski, otwarte wykłady, prowadzone przez najbardziej światłe i postępowe umysły, uprawa przydomowych warzywników). Oczywiście, wybitne jednostki, będą miały prawo do własnego mieszkania, które będzie przyznawane przez specjalne gremium. Deweloperzy, żerujący na żywej tkance społecznej, zostaną raz na zawsze wyeliminowani. Budownictwo mieszkaniowe będzie realizowane przez jedną, rządową firmę. Pozwoli to na wyeliminowanie oszustw.
Mieszkania będą małe, aby nie zawłaszczać wspólnej przestrzeni. Każde z nich będzie identycznie urządzone, aby zapobiec wyróżnianiu się określonych grup spokrewnionych nad innymi. Do każdego mieszkania przynależne będą trzy współdzielone rowery, wraz z częściami zamiennymi, szafa z ekologicznego drewna, telewizor (z dostępem do określonych programów) i łazienka. Specjalne urządzenia elektroniczne będą kontrolować ilość zużywanej wody oraz produkowanych śmieci.

 

Miasto przyszłości – integracja i interakcja zamiast izolacji!

W mieście przyszłości wprowadzone zostaną także nowe rozwiązania integracyjne, mające na celu zwiększenie stopnia interakcji pomiędzy mieszkańcami miasta. Co kilka miesięcy jedna osoba, należąca do określonej grupy spokrewnionej (dawniej rodziny), będzie wymieniana na inną. Wskazane będzie, aby zwiększać tolerancję społeczeństwa. W związku z tym odpowiednie komórki będą kierowały do konkretnych grup spokrewnionych osoby z szerokiego grona 58 płci, w szerokim przedziale wiekowym (od 10 do 80 lat). W przypadku niesnasek w grupach spokrewnionych (niechęć, złe spojrzenia, podejmowanie dyskusji na tematy drażliwe, odmowa współżycia seksualnego) interweniować będą wyznaczone grupy sąsiedzkie oraz odpowiednie służby. Osoby notorycznie łamiące zasady współżycia będą mogły zostać poddane eutanazji (wymagane będzie 100 podpisów). Eutanazja będzie również stosowana w przypadku osób niepotrzebnych i nieprzydatnych (osoby starsze, chore), niemających wpływu na rozwój.

Chcesz zamieszkać w mieście przyszłości?

Zamieszkanie w mieście przyszłości będzie możliwe po otrzymaniu skierowania od specjalnej komisji. Skończy się czas samowoli decyzyjnej, wprowadzającej nieład. Specjalna komisja będzie wyznaczać miejsce do zamieszkania z własną, albo z konkretną grupą spokrewnioną, a także miejsce do pracy. Pobrane zostaną wymiary, aby móc przydzielić odpowiednią odzież. W przypadku niektórych płci niezbędny będzie także odpowiedni przydział specjalnych środków higienicznych.

Miasto przyszłości już niedługo stanie się rzeczywistością. Przyszłość jest budowana małymi krokami. Zwężanie ulic, budowanie słupków, likwidacja miejsc parkingowych, zwiększanie stref płatnego parkowania i opłat za parkowanie. Budowa nowych ławek i stref relaksu. Zwiększanie podatków i utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz więcej światłych umysłów we władzach miast, natchniętych ideałami komunizmu. Wszystko już się dzieje.

 

MENU

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się