Czy użytkowanie alkomatu elektronicznego/elektrochemicznego w trakcie zimy różni się od używania go w trakcie pozostałych miesięcy? Jak dokonywać pomiarów alkomatem w trakcie zimy? Jak dbać o alkomat w trakcie zimy?

Zacznijmy od temperatury pomiaru – czy można korzystać z alkomatu na mrozie?

W większości urządzeń – nie.
Musisz zajrzeć do instrukcji swojego alkomatu. Znajdują się tam informacje, w jakich temperaturach możesz dokonywać pomiarów.
Zazwyczaj podane są temperatury najniższe (przykładowo 5 st. C) i najwyższe (przykładowo 40 st. C), w jakich Twoje urządzenie będzie w stanie dokonać precyzyjnego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
Jeśli chcesz dokonać precyzyjnego pomiaru – przejdź do ogrzewanego pomieszczenia. Nie dokonuj pomiaru w trakcie zimy na otwartym powietrzu.

Zwróć uwagę na ekran urządzenia

Ekrany (dotykowe i tylko służące do wyświetlania informacji) w trakcie mrozu nie działają w odpowiednio szybki sposób. Dzieje się tak we wszystkich urządzeniach, także w smartfonach czy monitorach dotykowych, montowanych w nowoczesnych autach.
Nie dotykaj ekranu, zwłaszcza stosując dużą siłę nacisku. Ekran zacznie działać we właściwy sposób, kiedy weźmiesz urządzenie do ciepłego pomieszczenia i pozwolisz mu osiągnąć odpowiednią temperaturę.

Chroń baterie przed rozładowaniem

Niskie temperatury negatywnie wpływają na wszelakiego typu źródła energii, powodując ich przyspieszone rozładowanie. Bez względu na to, czy Twoje urządzenie jest zasilane z baterii typu AA/AAA, akumulatorków AA/AAA, albo wbudowanej baterii litowo – jonowej, chroń je przez zimnem.
Pamiętaj też, aby nie ładować urządzenia, które było wystawione na długotrwałe działanie mrozu. Ogrzej urządzenie, pozostaw je przez kilka godzin w temperaturze pokojowej. Dopiero wtedy przejdź do jego ogrzewania.

Jeśli chcesz kupić dobry alkomat – sprawdź szeroką ofertę firmy Promiler

Osoba, która spożywa alkohol i jeździ samochodem, powinna mieć alkomat.
Spożywanie alkoholu jest częścią naszej kultury i jest powszechnie akceptowalne (pomimo wielu dowodów na szkodliwość alkoholu), jeśli alkohol jest spożywany w odpowiedni sposób, w niewielkich ilościach. W naszej części świata toast z napojów alkoholowych wznosimy z radości, kiedy coś nam się powiedzie, albo w trakcie spotkań z przyjaciółmi i z rodziną.

Alkomat pozwala kontrolować stan po spożyciu alkoholu. Dzięki temu kierowca wie, że nie przekroczył cienkiej granicy 0,2 promili, która może być granicą pomiędzy normalnym życiem, a tragedią i zburzeniem życia sobie, albo innemu człowiekowi.

Jeśli szukasz dobrego alkomatu, sprawdź ofertę Promiler. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie trwałe, świetnie wykonane, precyzyjne, które obsłużysz jednym przyciskiem bez konieczności czytania instrukcji obsługi – wybierz alkomat marki Promiler. Urządzenia Promiler są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów.
Promiler dostarcza alkomaty dla najbardziej wymagających klientów – w tym dla polskiej Policji.

Bez problemu znajdziesz urządzenie dla siebie – jest ich mnóstwo! Sprawdź ofertę, wybierz alkomat i dbaj o niego tak, jak zalecamy w naszym artykule. Alkomat będzie Ci służyć bardzo długo. Promiler zapewnia serwis i kalibrację urządzeń w swoim serwisie.

Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.