Jak uniknąć mandatów, korków i problemów w 2024 roku? Jakie akcesoria dla kierowcy w 2024 roku? Warto zwrócić uwagę na trzy produkty. Dobry alkomat, nawigacja GPS i rozwiązania wspomagające parkowanie.

Kierowcy są jedną z najbardziej poszkodowanych grup społecznych. Z jednej strony płacą ogromne podatki, które są wliczone w koszty paliwa. Do tego utrzymują mnóstwo firm (w tym stacji benzynowych, warsztatów samochodowych, producentów części i producentów aut, sprzedawców akcesoriów samochodowych) i dużą część sektora ubezpieczeń a także innych usług.
Równocześnie muszą liczyć się z szeregiem ogromnych kar za niewielkie przewinienia. Tak, to zrozumiałe, że Policja i ITD powinny wyłapywać piratów drogowych. Ale niestety, najczęściej „ofiarami” mandatów padają zwykli kierowcy, którzy akurat w danym momencie troszkę nacisnęli na gaz, albo popełnili błąd na drodze.

Jak uniknąć mandatów w 2024 roku? Zainwestuj w nawigację GPS

I to z dobrą mapą, na której jest stale uaktualniana mapa fotoradarów i miejsc, gdzie może Cię spotkać kontrola ruchu drogowego. Wybierz nawigację z ostrzeganiem w formie komunikatów głosowych, a nie sygnałów dźwiękowych.
Nawigacja ma Cię ostrzec, że za 300 metrów znajduje się fotoradar, a w danym miejscu jedziesz za szybko. Jeśli wybierzesz nawigację z prostym ostrzeganiem w formie sygnału dźwiękowego, będziesz co chwilę patrzeć na ekran. Po co odrywać wzrok od drogi? To niebezpieczne.

Futurhit12, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Futurhit12, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Czujniki parkowania, kamera cofania i wideorejestrator

Najwięcej stłuczek zdarza się podczas wyjazdu z ciasnych miejsc parkingowych. Jeśli lubisz albo musisz stale parkować na zatłoczonych parkingach – doposaż swój samochód w czujniki parkowania i kamerę cofania. Z pewnością pomogą Ci one uniknąć sytuacji, w której Twoje auto może otrzeć się o inny samochód.
Jest to szczególnie ważne w tych autach, które zapewniają słabą widoczność do tyłu. Np. mających niewielką szybę z tyłu, albo w pojazdach dostawczych czy typu van, w których z tyłu w ogóle nie ma szyby.
Wideorejestrator z kolei pomoże Ci w razie problemów z udowodnieniem winy. Policja w naszym kraju nie podważy filmu, na którym będzie widać, że to nie Ty byłeś/aś sprawcą kolizji.

Nie rozmawiaj przez telefon w czasie jazdy!

Kup prosty transmitter FM, za kilkadziesiąt złotych, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziesz rozmawiać przez telefon w standardowy sposób, podczas jazdy. Możesz skorzystać też z zestawu słuchawkowego.

A jeśli zdecydujesz się na montaż w aucie stacji multimedialnej zamiast firmowego radia, to będziesz mogła/mógł bez problemu korzystać zestawu głośnomówiącego (wbudowanego z Bluetooth), nawigacji, muzyki odtwarzanej z MP3 (z telefonu albo pendrive) i jednego ekranu, na którym będziesz sterować nawigacją GPS i obserwować obraz z kamery cofania.

alko3

Nie zapomnij o alkomacie, jeśli pijesz alkohol

Kary za przekroczenie dopuszczalnych norm alkoholu dla kierowców są bardzo wysokie. Bardzo dobrze, albowiem każdy chce wyeliminować pijanych kierowców z dróg.
Jednak Ty, po jednej imprezie rodzinnej, możesz przekroczyć dopuszczalny poziom alkoholu (0,2 promila) nawet o tym nie wiedząc.
Po co ryzykować?
Jeśli będziesz mieć ze sobą dobry, nowoczesny alkomat elektrochemiczny, nigdy nie popełnisz błędu, nie stracisz prawa jazdy, nie spowodujesz zagrożenia na drodze.
Maleńkie urządzenie bez problemu zmieścisz w kieszeni albo w torbie. Ma ono wielkość ¼ współczesnego smartfona, a cała obsługa urządzenia jest banalnie prosta.
Może nawet pomożesz komuś bliskiemu, proponując mu użycie alkomatu.

Jeśli chcesz kupić dobry alkomat – sprawdź szeroką ofertę firmy Promiler

Osoba, która spożywa alkohol i jeździ samochodem, powinna mieć alkomat.
Spożywanie alkoholu jest częścią naszej kultury i jest powszechnie akceptowalne (pomimo wielu dowodów na szkodliwość alkoholu), jeśli alkohol jest spożywany w odpowiedni sposób, w niewielkich ilościach. W naszej części świata toast z napojów alkoholowych wznosimy z radości, kiedy coś nam się powiedzie, albo w trakcie spotkań z przyjaciółmi i z rodziną.

Alkomat pozwala kontrolować stan po spożyciu alkoholu. Dzięki temu kierowca wie, że nie przekroczył cienkiej granicy 0,2 promili, która może być granicą pomiędzy normalnym życiem, a tragedią i zburzeniem życia sobie, albo innemu człowiekowi.

Jeśli szukasz dobrego alkomatu, sprawdź ofertę Promiler. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie trwałe, świetnie wykonane, precyzyjne, które obsłużysz jednym przyciskiem bez konieczności czytania instrukcji obsługi – wybierz alkomat marki Promiler. Urządzenia Promiler są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów.
Promiler dostarcza alkomaty dla najbardziej wymagających klientów – w tym dla polskiej Policji.

Bez problemu znajdziesz urządzenie dla siebie – jest ich mnóstwo! Sprawdź ofertę, wybierz alkomat i dbaj o niego tak, jak zalecamy w naszym artykule. Alkomat będzie Ci służyć bardzo długo. Promiler zapewnia serwis i kalibrację urządzeń w swoim serwisie.

Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.