Eksplozja samochodu hybrydowego w Niemczech w Felsberg-Hilgershauen (Hesja). Nowy samochód hybrydowy Volkswagen Golf 8 eksplodował.

Informacja z niemieckiego portalu HNA.De:

13 lutego 2021 roku hybrydowy VW Golf 8 nagle stanął w płomieniach podczas jazdy. Jak donoszą świadkowie, doszło do eksplozji, którą było słychać z daleka. Do eksplozji doszło ok. 22:00. Samochodem jechało małżeństwo, które kupiło pojazd 2 dni wcześniej. Samochód miał zaledwie 300 kilometrów przebiegu.

Relacja kierowcy: Nagle pojawił się niebieski błysk. Potem doszło do silnej eksplozji, która spowodowała, że wyleciały wszystkie szyby pojazdu. Eksplozję auta było słychać kilka kilometrów dalej. Kierowca i pasażer na szczęście opuścili auto. Pasażer skarżył się na problemy ze słuchem. Samochód stanął w płomieniach. Mieszkańcy okolicznych miejscowości wezwali straż pożarną. Nim straż przyjechała na miejsce, auto doszczętnie spłonęło.

Jak donosi portal HND.DE: Strażacy usiłowali gasić pożar, ale reakcje w płonących bateriach pojazdu powodowały kolejne wybuchy płomieni. Akcję gaśnicza miała miejsce przy temperaturze powietrza minus 16 stopni.

Kiedy usiłowano zabrać wrak za pomocą lawety, zmierzono temperaturę baterii litowo – jonowych za pomocą kamery termowizyjnej. Jak się okazało, temperatura znów zaczęła wzrastać. Konieczne było ponowne schładzanie auta wodą.

Samochód został zamknięty w specjalnym kontenerze, który firma holownicza nabyła z myślą o pożarach aut elektrycznych i hybrydowych. Kontener jest zalewany wodą, aby całkowicie schłodzić baterie i zabezpieczyć je przed ponownym zapaleniem się. Auto musi stać w takim kontenerze przez kilka dni.

Straty oceniono na 45 tys. Euro (w tym koszt samego samochodu: 40. tys. Euro). Pozostałe straty to zniszczenie asfaltu na drodze, na skutek pożaru. Podejrzewa się, że przyczyną pożaru była usterka techniczna akumulatorów (baterii litowo – jonowych).

Na łamach Motorewia.pl wielokrotnie przestrzegaliśmy przed niedopracowanymi samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. Wszystko, o czym pisaliśmy w tej kwestii, ciągle się sprawdza.
Źródło: https://www.hna.de/lokales/melsungen/unfall-vw-golf-auto-brand-explosion-felsberg-hessen-hna-kassel-zr-90203385.html

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się