Interkom dla motocyklisty (bluetooth dla motocyklisty) to bardzo fajne, maleńkie urządzenie, które montuje się wewnątrz kasku. Interkom motocyklisty ma szereg bardzo przydatnych funkcji, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, a dodatkowo pozwalają zwiększyć komfort podróżowania jednośladem. Dlaczego warto kupić bluetooth motocyklowy?

Motorewia to portal poświęcony samochodom. Nie znaczy to jednak, że czasami nie można wypowiedzieć się na temat jednośladów, motocykli i motorowerów. Zwłaszcza, jeśli temat dotyczy bezpieczeństwa. I wygody. Osobiście za motocyklami nie przepadam. Ale… Mój dziadek motocykle kochał (samochody też). A to on zaszczepił mi miłość do motoryzacji. Do tej pory mam zdjęcia, jak cała rodzina, na kilku motocyklach, jechała na wakacje nad morze.
Moja narzeczona też (pomimo braku prawa jazdy, co w jej ojczystym kraju jest standardem) przejechała kilkadziesiąt tys. kilometrów na skuterze. Zatem motocyklistów szanuję.

Interkom dla motocyklisty – bluetooth dla motocyklisty – co to jest?

To urządzenie, które montuje się wewnątrz kasku motocyklowego. Jest małe, zatem nie ma problemów z montażem. Powinno mieć akcesoria, dzięki którym można je łatwo zamontować.
Wewnątrz interkomu znajduje się bateria litowo – jonowa. Ładuje się ją jak telefon.
Im większa pojemność, tym lepiej. Ostatecznie można zawsze mieć przy sobie power bank, z długim przewodem, który przedłuży okres pracy interkomu. Najmniejsza bateria powinna zapewnić interkomowi pracę przez okres do 2 godzin. Zatem po podłączeniu do power banku, czas użytkowania powinien się zwiększyć do 10 godzin.

Do interkomu podłącza się przewodowy mikrofon i przewodowe słuchawki. Całość trzeba odpowiednio rozmieścić we wnętrzu kasku, aby zapewnić sobie komfort. Oczywiście, przed zakupem warto sprawdzić jakość oferowanego dźwięku. To oczywiste, że w najtańszych modelach nie będzie to dźwięk wysokiej jakości. Być może można zamienić słuchawki w interkomie na model wyższej jakości. Tego nie wiem.

Najważniejszym elementem składowym urządzenia jest bluetooth. To on łączy wszystko w całość. Dosłownie i w przenośni.

interkom2

 

Jak działa Interkom motocyklowy? Jak wykorzystać bluetooth motocyklowy?

Po pierwsze, można go połączyć z nawigacją. Albo w telefonie, albo z nawigacją dla motocyklisty. I wówczas, podczas jazdy można słuchać komend nawigacji w słuchawkach, a także wydawać komendy głosowe.
Po drugie, interkomy mogą mieć wbudowane radio FM. Można zatem słuchać ulubionej stacji.
Ponieważ moje zdanie o polskich stacjach radiowych jest gorsze, niż złe, to nie zalecam nikomu ich słuchania. Zwłaszcza motocykliście, który po takiej porcji nędznej muzyki i głupiego ględzenia mógłby jeszcze spowodować wypadek.
Dlatego…
Po trzecie, urządzenie można spiąć z dawcą muzyki. Czyli np. ze smartfonem, albo odtwarzaczem muzycznym, jeśli ma bluetooth.
Po czwarte, po spięciu ze smartfonem, można korzystać z rozmów telefonicznych w trakcie jazdy.
Po piąte, urządzenie może działać jak krótkofalówka. Czyli można za jego pomocą łączyć się aż z czterema osobami. Np. koleżankami lub kolegami, którzy też pojechali na wycieczkę na jednośladach.
Co oczywiste, taki sprzęt można wykorzystywać w trakcie nauki jazdy na motorze.

Czy nie jest to fajny sprzęt? Moim zdaniem jest.

Przeczytaj również: OJEK – taksówka motocyklowa w Indonezji na wynajem
https://www.motorewia.pl/motoartykuly/ojek-czyli-taksowka-na-motorze-tani-transport-w-indonezji/

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.