Urząd Miasta Łodzi zapowiedział, że do końca 2020 roku w Łodzi powstanie największa w kraju, miejska sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych! To wiekopomna decyzja, która zmieni losy milionów osób. Dzięki temu Łodzianie zaczną masowo wymieniać samochody z silnikami spalinowymi na postępowe auta elektryczne! Zniknie również wszechobecny smog, duszący miejscowych jak i przyjezdnych swoimi ciemnymi pazurami.

Budowa sieci ładowarek to zdecydowanie najlepsza wiadomość od 1820 roku, kiedy to włączono Łódź do grona osad przemysłowych, co dało miastu prawdziwie rozwojowego kopa. Wyznaczono Nowe Miasto, przybyli przemysłowcy, postawili manufaktury włókiennicze, a okoliczna biedota porzucała nędzne pólka, sprzedawała jedyną, chudą krowinę Żydowi i szła do miasta, aby dostać miejsce w oficynie i robotę w zakładzie.
Z decyzji o budowie sieci ładowarek cieszy się zapewne w niebie sam Rajmund Rembieliński, twórca Łodzi przemysłowej (a także przemysłowego Zgierza). W podzięce za to, postawiono mu piękny pomnik, pod upadającym centrum handlowym, w miejscu, w którym wszystkie zakłady przemysłowe wybito w cholerę i zaorano.

 

Łodzianie ustawiają się w kolejkach po samochody elektryczne

Zapowiedź budowy sieci 210 ładowarek wywołała ogromne poruszenie wśród mieszkańców Łodzi a także tych, którzy marzą, żeby w tym pięknym mieście zamieszkać (szacuje się, że to co najmniej kilka milionów Polaków, 3 mln Ukraińców i po mln mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki).

Wiem to doskonale, albowiem rezyduję w pobliżu tego pięknego miasta. Przeprowadziłem od razu własne badania na reprezentatywnej grupie 300 osób. Pokazały one, że:
• 99,8% osób ocenia pozytywnie decyzję o budowie sieci ładowarek;
• 99,6% uważa, że obecnie najważniejszą sprawą dla miasta jest budowa ładowarek do samochodów elektrycznych;
• 97% uważa, że 210 ładowarek pozwoli dogonić Europę, a może nawet ją przegonić;
95% osób chce natychmiast zakupić nowy samochód elektryczny, bez względu na jego cenę*.

*Pozostali jeżdżą na rowerach.

Łódź1

 

Łódź liderem elektromobilności jako ostateczny argument w dyskusji

80% badanych stwierdziło, że jest często obrażanych przez mieszkańców innych miast w Polsce, którzy twierdzą, że Łódź to najpaskudniejsze, duże miasto, stolica rozpadających się kamienic i wszechobecnych ruin, z tandetnym, kolorowym cyrkiem rodem z Cepelii pośrodku (przystankiem dla tramwajów), nazwanym stajnią jednorożców. Miasto słynie z łowców skór, pavulonu, dzieci w beczkach, walących się kamienic, wielkiego dworca kolejowego, który stoi pusty i tego, że 1/3 mieszkańców uciekła z Łodzi do Warszawy albo do Anglii.
Teraz, w odpowiedzi na takie ataki słowne, badani przeze mnie Łodzianie będą używać ostatecznego argumentu – może i nasze miasto wygląda, jakby spadły na niego wczoraj 3 bomby atomowe, ale za to mamy 210 ładowarek dla samochodów elektrycznych! Jesteśmy nowocześni, postępowi i ekologiczni!
A to natychmiast zakończy dyskusję!

Łódź1

Łódź2

 

Łódź liderem elektromobilności – przyszłość rysuje się różowo!

Kto wie, może w 2020 roku, kiedy sieć ładowarek będzie gotowa, Łódź odwiedzi ekologiczny szwedzki bachor, któremu odebrano dzieciństwo i osobiście pochwali władze za to, że w mieście jest ekologiczny transport i nie ma smogu?
Kto wie, może w 2021 roku w Łodzi będą już jeździć autonomiczne samochody elektryczne, bo przecież Łódź ma być też polską stolicą sieci 5G?
Kto wie, może w 2022 roku, na rogatkach miasta ustawione zostaną szlabany, aby zatrzymać potoki blachosmrodów z okolicznych wsi i miasteczek, wlewających się do miasta przed ósmą i wyjeżdżających po szesnastej, chcących zawłaszczyć łódzką przestrzeń, struć Łodzian spalinami i wprowadzić im korki na pięknych, odrestaurowanych ulicach?

łÓDŹ3

 

Zakazy będą dotyczyć zwłaszcza Zgierzan, włościan żyjących w paskudnej mieścinie zlokalizowanej pod piękną Łodzią, którymi szlachetni, wielkomiejscy Łodzianie niemożliwie gardzą i nie pozwalają swojego pięknego miasta brudnymi kołami wiejskich blachosmrodów rozjeżdżać.
A wieśniactwo prze do pięknego miasta, żeby podziwiać z otwarto mordo pusty dworzec kolejowy, wielką waginę na Placu Dąbrowskiego (tam dopiero jest chichrania się), ruiny na Kilińskiego i na Legionów, kupić se loda w Manufakturze albo rurkie z kremem, zobaczyć to czerwone na torach, z pantografem, co to ma „krańcówki”, bo na wieś już nie dojeżdża bo tory krzywe, wejść do kina 3D i tłuc z radości kopytami w krzesło siedzącego przed nimi, zobaczyć Murzyna na ulicy, zrobić drifta starym BMW na walących się wiaduktach na Dąbrowskiego albo na Przybyszewskiego, dziki pogonić z kijem w Łagiewnikach, na Bałuckim se kiełbasy kupić ze starego Żuka od rolnika. Gdzie znajdziesz takie atrakcje?
A w 2020 będzie jeszcze 210 ładowarek elektrycznych! Jak to działa? Da się tam palucha wsadzić?
A tu dupa, szlaban na Helenówku i koniec podróży!

Boże, tu będzie tak wspaniale, że ja tego chyba nie wyczymie!

 

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się