Jazda po mieście rządzi się swoją specyfiką. Po pierwsze, miejsca parkingowe są zazwyczaj mocno ograniczone, po drugie zaś, trzeba się czasem gdzieś wcisnąć w wąskie alejki i uliczki. Dlatego mieszkańcy miast raczej wybierają alternatywne dla samochodu środki lokomocji. Czasem jednak nie ma takiej możliwości i trzeba skorzystać z tego pojazdu. Dotyczy to również osób, które przyjeżdżają do miasta jedynie okazyjnie i muszą wypożyczyć samochód aby dojechać z lotniska czy komfortowo załatwiać sprawy w mieście. Jakiego typu samochód sprawdzi się w miejskiej dżungli? Dlaczego auto jest rozwiązaniem lepszym niż komunikacja miejska czy rower? Na jakie aspekty umowy wypożyczenia pojazdu warto zwrócić uwagę, aby nie zaskoczyła nas końcowa opłata za usługę?

Wypożyczalnia samochodów – dlaczego przyjeżdżając do nowego miasta lepiej wynająć auto?

Przyjeżdżając po raz pierwszy do nieznanego nam miasta, nie ma możliwości zrozumienia zawiłości komunikacji miejskiej, niezależnie od tego jak dobrze byłaby ona rozwinięta. Dodatkowo wynajmując pojazd na lotnisku, możemy dojechać nim do miejsca zakwaterowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów taksówki. Wypożyczalnia samochodów znajduje się właściwie w każdym miejscu przylotów i samodzielnie możemy wybrać klasę pojazdu, który jest nam potrzebny. Należy również pamiętać, że takie obiekty jak lotniska usytuowane są w dosyć dużej odległości od centrum miasta – jeśli chcemy komfortowo podróżować, wynajem jest najlepszą możliwością.

Kiedy przyda się samochód z wypożyczalni?

Samochód z wypożyczalni jest przydatny niezależnie od celu podróży. Jeśli chcemy intensywnie zwiedzać miasto, potrzebny nam szybki i komfortowy sposób na przemieszczanie się po nim. Komunikacja miejska bywa zawodna, szczególnie gdy jesteśmy w obcym kraju. Alternatywą bywają rowery miejskie, jednak nie każdy ma ochotę w czasie urlopu się męczyć. Samochód przydaje się również, gdy wizyta ma cel służbowy – można dojechać z hotelu do miejsca pracy bez obaw o spóźnienie czy naganny wygląd.

Strilets`, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Strilets`, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Samochód w miejskiej dżungli – jaki typ nadwozia wybrać?

W przypadku miast historycznych najlepiej wybierać pojazdy o małych gabarytach, jednak wysoko usytuowanym nadwoziu. Niezbyt duże pojazdy ułatwią znalezienie miejsca parkingowego, zaś wysokie podwozie sprawdzi się w sytuacji, gdy krawężniki w historycznej części miasta będą wysokie. Jeśli wyjazd jest do miasta bardziej nowoczesnego, należy wybrać pojazd mieszczący się w budżecie i najbardziej komfortowy dla kierowcy.

Na co zwrócić uwagę, czytając umowę, którą podsunęła wypożyczalnia samochodów?

Jeszcze przed podpisaniem umowy o wynajem pojazdu warto dokładnie przeglądnąć jej warunki i negocjować te, które nas interesują. Wypożyczalnia samochodów zazwyczaj pozostawia sprzedawcy pewne widełki, w ramach których może on zmieniać cenę czy warunki. Nawet po negocjacjach i wydruku nowej umowy należy ponownie ją przeczytać aby podpisać to, co akceptujemy. Dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni wysokością opłaty za wypożyczenie pojazdu.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się