Spełnianie marzeń, jakim jest prowadzenie superszybkiego auta, jest jak najbardziej możliwe. Nie wymaga to od razu zakupu nowego samochodu, możesz to zrobić o wiele mniejszym nakładem sił oraz kosztów. Wystarczy tylko, że skorzystasz z naszych wskazówek, sprawdź co możesz zrobić w tym kierunku.

Jazda po torze – poczuj wielką adrenalinę w bezpiecznych warunkach

Prowadzenie auta wymaga zachowania odpowiedniej czujności oraz dostosowania się do warunków. Droga publiczna to nie jest miejsce, na którym możesz popisywać się brawurą i pokazywać swoje rajdowe umiejętności. Brak dostosowania się do zasad ruchu może narażać nie tylko Ciebie, lecz także innych uczestników na duży uszczerbek na zdrowiu. Dlatego też lepiej zostawić swoje wyścigowe ambicje na inną okazją.

Doskonałym miejscem do tego, żeby poczuć adrenalinę za kierownicą auta, jest tor wyścigowy. Jednak trudno jest tak z ulicy wejść na obiekt i po nim jeździć. O wiele lepiej jest skorzystać z usług firm, które organizują profesjonalne eventy w tego typu miejscach. Jeśli do tego dodasz jeszcze możliwość poprowadzenia sportowego auta to brzmi jak możliwość spędzenie wyjątkowych chwil w wyjątkowym samochodzie.

Taką możliwość przed Tobą otwiera autoprezent.pl. To portal, który umożliwia poprowadzenie jednego z 40 superaut na profesjonalnym torze wyścigowym. Wszystko to w bezpiecznych warunkach, dodatkowo nad przebiegiem Twojego przejazdu będzie czuwał wykwalifikowany instruktor. Możesz wybrać voucher prezentowy dla siebie lub dla kogoś z Twoich bliskich.

Jakie auta na Ciebie czekają?

Wybór pojazdów jest naprawdę szeroki. Czekają na Ciebie samochody z pierwszych stron magazynów motoryzacyjnych. Możesz przekonać się np. o tym, że Włosi potrafią stworzyć prawdziwe cuda motoryzacyjne. Udowodnieniem tej tezy jest na pewno Lamborghini Gallardo. To auto, które pod maską ma silnik o pojemności 5,2 litra. Pozwala on na osiągnięcie mocy na poziomie 570 koni mechanicznych, co sprawia, że maksymalna prędkość tego auta wynosi 325 km/h.

Często niedoceniane w Europie są pojazdy japońskie. Jednak Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z niesamowitego rozwoju technologicznego, co oczywiście widać w samochodach z tego regionu świata. Przedstawicielem nowoczesnej myśli motoryzacyjnej jest Honda NSX. To samochód, który jest pojazdem hybrydowym. Sercem auta jest jednostka spalinowa V6 Turbo o pojemności 3,5 litra. Oprócz tego w tym modelu są umieszczone 3 silniki elektryczne. Całość pozwala osiągnąć moc 580 KM.

Co powiesz na to, żeby podróżować autem, które nie ma dachu? Takim jest np. KTM X-Bow. Marka, która słynie z produkcji motocykli postanowiła wypuścić na rynek wyjątkowy samochód. Jego waga wynosi zaledwie 800 kg, co w połączeniu z silnikiem spalinowym o pojemności 2 litrów, który pozwala na rozpędzenie od zera do setki w niecałe 4 sekundy! Ty również możesz poczuć jego wyjątkową moc.

2

Gdzie możesz poprowadzić sportowy samochód?

Wcześniej wspominaliśmy o bezpiecznych warunkach, w których możesz poprowadzić auto. Do Twojej dyspozycji jest kilkanaście torów, rozsianych po całym kraju. Jednym z najbardziej znanych jest Silesia Ring, czyli obiekt, który powstał na terenie byłego lotniska w Kamieniu Śląskim. To na nim możesz poprowadzić wyjątkowe auto sportowe, po nitce, która ma długość aż 3,6 km. To na niej spróbujesz wszystkiego, zarówno jazdy po długiej prostej, jak i pokonywania wymagających zakrętów.

W poszukiwaniu dużej prędkości warto udać się na tor w Poznaniu. To na tym obiekcie prosta ma aż 560 metrów. Jest to wystarczający odcinek do tego, żeby poczuć moc jednego z prawie 40 wyjątkowych aut. Jeśli te 2 lokalizacje Ci nie odpowiadają to na stronie Autoprezent.pl bez problemu znajdziesz inne miejsce, na którym zrealizujesz swoje motoryzacyjne marzenia.

 

3

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

 

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się