Prezes PIS powiedział publicznie to, o czym wszyscy doskonale wiedz. „Kobiety często dają w szyję”. I rozpętała się burza. Tymczasem prezes miał rację. Kobiety też nadużywają alkoholu. I dlatego alkomat to dobry prezent dla kobiety – kierowcy. Zresztą, nie tylko dla kierowcy.

Panie w Polsce prowadzą cały szereg pojazdów. Od rowerów i hulajnóg, poprzez samochody aż po ciężki sprzęt. Polki prowadzą pociągi, tramwaje i autobusy. Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pokazują, że panie stanowią 40 procent ogółu kierowców w Polsce. Do tego powodują znacznie mniej wypadków niż mężczyźni. Kobiety są odpowiedzialne za 20 procent wypadków w naszym kraju. To dobrze i niech tak zostanie.

Luis Ricardo Falero, Public domain, via Wikimedia Commons

Luis Ricardo Falero, Public domain, via Wikimedia Commons

 

Kobiety dają w szyję – Prezes rozpętał burzę

Każde słowo Prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest natychmiast dyskredytowane i wyśmiewane przez tzw. opozycję. To jedyna taktyka opozycji, która do tej pory nie potrafi napisać i przedstawić swojego programu. Nawet najtańsza pralka z elektromarketu ma program… A zatem jedyne co zostało, to wyśmiewanie. Jak dzieci w przedszkolu.

O tym, że J. Kaczyński ma rację, może przekonać się każdy. Wystarczy samodzielnie odwiedzić znaną sieć dyskontów, z robakiem w logo, albo małą sieć sklepów osiedlowych, z płazem w logo. Panie ładują do koszyków piwo, drinki, a niekiedy butlę spirytusu. Ktoś powie – może do smarowania i dezynfekcji zbolałego ciała. Może.

Nie ma szczegółowych danych na temat tego, jak i ile piją Polki. Dlaczego? Bo wszystkie badania są dobrowolne i nigdy nie ma pewności, czy ktoś udziela szczerych wypowiedzi. Poza tym badania prowadzi się na wycinku społeczeństwa, a to, jak wiadomo, nigdy nie daje prawdziwych wyników.

Według informacji z Narodowego Testu Zdrowia Polaków, 5 procent kobiet każdego dnia pije alkohol. 2 procent kobiet pije więcej, niż 2 drinki dziennie. Kobiety przede wszystkim preferują wino. Pytanie – ile osób, biorących udział w tym teście, udzieliło szczerych odpowiedzi?
Odpowiedzmy sobie sami…

Tymczasem Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARTA szacuje, że w Polsce jest ponad MILION kobiet, uzależnionych od alkoholu. To ostrożne szacunki. W związku z tym, że metodologia badań nie jest doskonała (i nigdy nie będzie, w przypadku dobrowolnych badań statystycznych), problem może dotyczyć znacznie większej liczby osób.
LINK 

A zatem… Prezes miał rację.

Silar, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Silar, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

 

Alkomat dla kobiety – kierowcy

Damska torebka pomieści mnóstwo rzeczy. Zmieści się do niej też alkomat.
Nowoczesny alkomat elektrochemiczny ma wielkość ¼ telefonu.
Pomiar trwa kilka sekund, a samo wykonanie pomiaru jest banalnie proste i nie wymaga żadnych czynności, co udowodniły testowane przez nas alkomaty PROMILER. Nacisnąć włącznik, odczekać kilka sekund na uruchomienie urządzenia, dmuchać do ustnika (kilka modeli ma wbudowany ustnik) aż sygnał elektroniki wskaże, że wystarczy… Po kilku kolejnych sekundach odczytać wynik. To wszystko. (pomiaru dokonuje się 30 minut po spożyciu alkoholu).

Alkomat pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Kobiety kierowcy w Polsce powodują znacznie mniej wypadków niż kierowcy mężczyźni – i niech tak zostanie.

Jazda po alkoholu grozi nie tylko wypadkiem.
To także zagrożenie, związane z wysokim mandatem, karą więzienia, konfiskatą samochodu. Wstydem, związanym ze sprawą karną.

jaki alkomat dla kobiety kierowcy? https://www.motorewia.pl

jaki alkomat dla kobiety kierowcy? https://www.motorewia.pl

 

Elegancki i łatwy w obsłudze alkomat dla kobiety kierowcy – marki PROMILER

Jeśli szukasz dobrych alkomatów elektrochemicznych, w tym urządzeń dla kobiet, sprzedawanych w dobrej cenie – odwiedź sklep internetowy firmy PROMILER. To polska firma, która projektuje alkomaty i zleca ich produkcję w największej na świecie firmie, która produkuje tego typu urządzenia. Mieści się ona w Korei Południowej. Urządzenia są bardzo dobrze wykonane – jakość widoczna jest zaraz po wyjęciu ich z opakowania. Czytelne ekrany, ergonomiczne kształty, tworzywa wysokiej jakości. Z alkomatów PROMILER korzysta polska Policja. Tak, słynne „żółte pałki” to urządzenia tej firmy.

PROMILER działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.

Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się