Garaże są zdecydowanie rzadziej sprzątane niż pozostałe pokoje w mieszkaniu, dlatego też zgromadzony brud może być naprawdę trudny do usunięcia. W wielu sytuacjach jedyną deską ratunku może okazać się porządna maszyna do mycia podłóg. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w jaki sposób można poradzić sobie z czyszczeniem różnych rodzajów podłóg garażowych.

Jak czyścić podłogi żywiczne?

W zależności od intensywności użytkowania podłogi żywiczne należy odkurzać co 4-7 dni, dzięki czemu prezentować będą się bardzo okazale. Niestety nawet niewielkie ziarenka piasku mogą zniszczyć powierzchnię posadzki. W czyszczeniu podłogi może pomóc specjalny odkurzacz, który ma łatwą w prowadzeniu głowicę.

Dzięki takiej maszynie można zniwelować ryzyko pojawienia się otarć i nieprzyjemnych dla oka zarysowań powierzchni. Godne polecenia są przede wszystkim profesjonalne urządzenia do czyszczenia o niskiej reemisji kurzu i dość dużym zasięgu pracy. Zwłaszcza, jak mamy do czynienia z większymi garażami. Warto również rozejrzeć się za specjalnymi preparatami do mycia powierzchni żywicznych.

urządzenia do czyszczenia

Jak poradzić sobie z kamiennymi podłogami?

W garażach bardzo często korzysta się z kamiennych podłóg, które są bardzo wytrzymałe. Jeżeli chodzi o granit, marmur i coraz popularniejszy konglomerat, to warto postawić na chemię pH 8-11. Unikać należy preparatów powyżej pH 11 ponieważ mogą one powodować odbarwianie się kamienia. Dużym zagrożeniem jest przede wszystkim chemia kwasowa, która wżera się w kamień i szybko go matowieje.

Do posadzek z połyskiem należy wybrać środki z dodatkiem alkoholu. Aby przyśpieszyć pracę warto rozejrzeć się również za porządną froterką. Dobra maszyna do mycia podłóg powinna cechować się wysokimi obrotami (300-500), dzięki czemu będzie można szybko pozbyć się smug.

Gres techniczny – kompleksowe czyszczenie

Wysokiej jakości gres techniczny wykorzystywany jest nie tylko w sklepach i marketach, ale również w warsztatach samochodowych i garażach. Gres techniczny charakteryzuje się dużą odpornością na zarysowania i matowienie.

Dzięki porządnej chemii (pH 11-14) i wysokiej jakości padom, można poradzić sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Uważać należy jedynie na chemię kwasową, która jest dużym zagrożeniem dla fug. Warto pomyśleć również o specjalnych impregnatach, dzięki którym można zabezpieczyć fugi.

Betonowe podłogi

Na samym końcu warto wspomnieć o czyszczeniu betonowych podłóg, które cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat. W pierwszej kolejności warto skupić się na dokładnym szorowaniu na sucho. Przy większych zabrudzeniach warto skorzystać z pomocy specjalnych odtłuszczaczy do betonu. Do usuwania oleju, smaru i rdzy doskonale nadaje się ocet winny, który kupić można w każdym sklepie.

Przy większych powierzchniach garażowych ręczne szorowanie może okazać się bardzo męczącym zadaniem, dlatego tez warto zainwestować w profesjonalną szorownice. Dzięki takiemu sprzętowi będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i sił. Nie można zapominać również o lepszym efekcie końcowym.
Więcej – httpss://pracabezszefa.pl/maszyna-do-mycia-podlog

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się