Ostatnimi czasy leasing ciągnika siodłowego to atrakcyjny segment niemalże każdej firmy wyspecjalizowanej w udzielaniu finansowania zewnętrznego. Dlaczego ciągnik siodłowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród właścicieli mniejszych i większych przedsiębiorstw? Wszystko ze względu na jego wszechstronne zastosowanie w biznesie.

Podstawowe zastosowanie ciągnika siodłowego


Głównym zastosowaniem ciągnika siodłowego jest sprzęganie podstawowej części pojazdu z dodatkową naczepą. Swoją nazwę ciągnik siodłowy zawdzięcza umieszczonemu nad tylną osią pojazdu siodle. Umiejscowienie go w ten sposób pozwala na przeniesienie części ciężaru naczepy na dodatkową oś. Oznacza to, że stworzony w ten sposób pojazd umocowany do naczepy umożliwia kierowcy swobodne i bezpieczne manewrowanie. Ciągnik siodłowy zdecydowanie przyczynił się do rozwoju europejskiego transportu. Za pomocą tego typu pojazdów przetransportowanie towaru jest znacznie szybsze, a to zwiększa moce produkcyjne przedsiębiorstw zarówno tych dużych, jak i małych.


To właśnie znaczne przyśpieszenie transportu oraz prostota i bezpieczeństwo przewozu towaru na długie odległości sprawiły, że leasing ciągnika siodłowego cieszy się w ogromną popularnością. Finansowanie tego typu pojazdu umożliwia większość firm leasingowych. Na stronie httpss://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep możemy zapoznać się z atrakcyjną ofertą wspierającą przede wszystkim świeżo upieczone firmy.

Photo on Foter.com

Photo on Foter.com

 

Inne przykłady zastosowania ciągnika siodłowego


Jak się okazuje, leasing ciągników siodłowych to popularna forma finansowania zewnętrznego nie tylko w przypadku firm logistycznych. Tego typu pojazd budzi zainteresowanie również rolników. Ciągnik siodłowy w gospodarstwie rolnym ma niebagatelne znaczenie w przypadku transportowania zebranych plonów. Do kabiny ciągnika można zamontować nie tylko specjalistyczne naczepy trzymające odpowiednią temperaturę wewnętrzną (przydatne podczas transportu np. owoców), ale również niezadaszone przyczepy umożliwiające transport między innymi warzyw, stogów siana lub nawet zwierząt.


Z ciągników siodłowych bardzo chętnie korzystają również firmy budowlane. Pojazd ten wykorzystywany jest wówczas jako idealna forma transportu niezbędnych materiałów.

 

Atrakcyjna forma finansowania ciągników siodłowych


Ze względu na zastosowanie ciągnika siodłowego w firmach transportowych, budowlanych oraz rolnictwie, tego typu pojazdy podlegają specjalnej ofercie finansowania zewnętrznego. Wyżej wymienione grupy mogą podpisać umowę leasingową ciągnika siodłowego na specjalnych warunkach, które nie są dostępne dla innych przedsiębiorców. Tego typu pojazd podlega przede wszystkim sezonowości comiesięcznego zobowiązania. Co to oznacza w praktyce? Rata leasingowa dla rolników, właścicieli firm budowlanych i transportowych będzie dopasowana do zarobków przedsiębiorstwa w poszczególnych okresach. W martwym zobowiązanie będzie malało, a w sezonie wzrośnie i wyrówna wszystkie straty.

Dzięki szerokiej gamie zastosowania ciągników w biznesie oraz atrakcyjne formy finansowania pojazdów każdy możesz znaleźć ofertę przystosowaną dla siebie i potrzeb danej firmy.

 

 

 

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się