Kupno wymarzonego samochodu to dla wielu z nas spory wydatek i poważna inwestycja. Wobec braku zgromadzonych środków finansowych, potrzebnych na wybrany pojazd, można posiłkować się pożyczkami. Jednym ze sposobów jest kredyt samochodowy, który jednak musi być wykorzystany na wspomniany cel. Gdzie go szukać i jak ma się do tego baza BIK?

Baza dłużników a kredyt samochodowy

Instytucje finansowe dają liczne możliwości kredytowania zakupów nieruchomości, produktów konsumpcyjnych czy samochodów. Jednak w większości przypadków potrzebna jest pozytywna weryfikacja przez Biuro Informacji Kredytowej. W bankach i wielu innych instytucjach finansowych tylko jej pozytywny wynik umożliwia przyznanie kredytu. Warto zatem pilnować regularności spłat rat kredytowych, ponieważ w przeciwnym wypadku pozostają jedynie wysoko oprocentowane krótkoterminowe chwilówki.

Istnieją jednak wyjątki i niektórzy przedsiębiorcy mogą liczyć na przyznanie kredytu bez weryfikacji w BIK. Dotyczy to przede wszystkim nowych firm, które jeszcze nie mają historii kredytowania, a pojazd potrzebny jest do funkcjonowania firmy. Wówczas kredyt może być przyznany bez sprawdzania w bazie BIK, jednak często wiąże się to z wyższym oprocentowaniem.

Kalkulator kredytu samochodowego – czy warto skorzystać z takiej oferty?

Decyzja o wyborze kredytu zawsze jest trudna i mało kto podejmuje ją bez oceny warunków na rynku. Przed wyborem kredytu na samochód pewnie wiele osób zastanawia się nad jego sensem. Z założenia taka pożyczka musi być przeznaczona na dany cel. Nie można dowolnie dysponować środkami, ponieważ umowa dokładnie wskazuje na przedmiot, który jest tematem kredytu.

Ta niedogodność jest mało istotna w przypadku, kiedy kredytobiorca rzeczywiście chce kupić samochód i może się pochwalić historią w BIK. Korzyścią z zawierania celowej formy finansowania jest znacznie niższy koszt kredytu niż ma to miejsce w przypadku pożyczek konsumpcyjnych. Wykorzystując dobry kalkulator kredytu samochodowego i zestawiając go z wynikami pochodzącymi z kalkulatorów dla kredytów konsumpcyjnych, można samemu ustalić wartość korzyści.

Kalkulator kredytu samochodowego – gdzie go znaleźć?

Wiele firm udostępnia kalkulatory, które pozwalają na samodzielną wycenę kredytu samochodowego. Często jednak sam mechanizm nie uwzględnia dodatkowych parametrów, takich jak wiek nabywanego samochodu. Wobec tego ostateczna rata kredytu okazuje się inna, niż obliczył kalkulator kredytu samochodowego. Dlatego przy wyborze mechanizmu, warto skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie Cofidis.

Czym wspomniany kalkulator kredytu samochodowego różni się od pozostałych? Przede wszystkim znajduje się w nim parametr, który pozwala na określenie wieku samochodu. Dzięki temu automatycznie wyliczana jest wartość APR oraz prowizji i klient może zadecydować, czy korzystniejsze nie będzie sięgnięcie po nowszy rocznik pojazdu. Dodatkowo na stronie Cofidis natychmiast po obliczeniu raty można złożyć wniosek o przyznanie pożyczki na ten cel.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się