Opony samochodowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Mają wpływ na utrzymanie toru jazdy, drogę hamowania i komfort. Samochód może być wyposażony w najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa. One nie będą działać, jeśli auto będzie mieć zdarte, albo uszkodzone opony.

…albo stare. 10 lat od daty produkcji – po upływie tego czasu opony powinny trafić do punktu składowania odpadów.

Ale różnie z tym bywa. Opony samochodowe są drogie. Dla wielu rodzin, nie tylko w Polsce, zakup kompletu opon to bardzo duży wydatek. Nic zatem dziwnego, że wielu posiadaczy samochodów „piłuje” to co ma, aż bieżnik zrobi się łysy. Niestety, czasami mogą zdarzyć się inne problemy, które zagrażają bezpieczeństwu jazdy.

Oddział Azjatycki Portalu Motoryzacyjnego Motorewia.PL przesłał dziś zdjęcia z Tajlandii, na których widoczne są opony, z konkretnym uszkodzeniem bocznym. A nawet boczno – górnym. Podobnież, zgodnie z relacją naszego korespondenta, auto jechało po kamienistej drodze. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Opony były bardzo stare – miały prawie…14 lat .
Uszkodzenia boczne opon często powstają po zetknięciu z ostrymi przedmiotami. W zdecydowanej większości przypadków uszkodzenie boczne kwalifikuje oponę do wymiany (specjaliści zalecają, aby wymieniać oponę po każdym mocniejszym uszkodzeniu bocznym, pęknięciu itd.).

taj4

taj5

taj6

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

Podziel się