Ta informacja z pewnością zniknie w natłoku informacji, związanym z tragedią naszych sąsiadów. Ale jest to informacja niezwykle istotna dla każdego, kto interesuje się motoryzacją i na co dzień z motoryzacji korzysta. Niemcy chcą pozwolić na sprzedaż nowych samochodów z silnikami benzynowymi i diesla, po 2035 roku. Jest jeden warunek – pojazdy mają być zasilane paliwami syntetycznymi. Komisja Europejska nakazuje zakaz wszystkich nowych aut z silnikami spalinowymi od 2035 roku.

Niemiecki Minister Transportu Volker Wissing powiedział podczas nieformalnego spotkania z ministrami innych krajów europejskich, które odbyło się pod Paryżem: (za Motor1.com):

– Chcemy dopuścić do sprzedaży silniki spalinowe nawet po 2035 roku – Jest jednak jeden bardzo ważny szczegół, a mianowicie Niemcy powinny zezwolić na sprzedaż nowych samochodów spalinowych tylko wtedy, gdy samochody te będą mogły być zasilane wyłącznie paliwami syntetycznymi.

Paliwa syntetyczne – a zatem nie produkowane z paliw kopalnych.

Według Volkera Wissinga, „nie możemy w przyszłości polegać wyłącznie na mobilności elektrycznej lub wodorowej” i „musimy pozostać neutralni technologicznie”. Należy również wziąć pod uwagę, że jak dotąd „nie mamy wystarczającej liczby pojazdów elektrycznych, więc musimy zwiększyć ich dostępność”.

Kilka dni temu Audi ogłosiło, że jego silniki wysokoprężne mogą być napędzane paliwami odnawialnymi, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 70-95%.
Idea rozwiązania „pośredniego”, które ma doprowadzić do całkowitej dekarbonizacji, wydaje się być echem słów włoskiego ministra ds. transformacji ekologicznej, Roberto Cingolani. Oświadczył on niedawno, że przyszłość samochodu „nie może być wyłącznie w pełni elektryczna” i że zamiast tego możemy skupić się na „generacji ultranowoczesnych hybryd, nawet o ograniczonych osiągach”, aby zmniejszyć emisję CO2.
We wrześniu ubiegłego roku Włochy ogłosiły, że prowadzą rozmowy z Komisją Europejską na temat potencjalnego zwolnienia z tego zakazu producentów supersamochodów z tego kraju. Proponowany na rok 2035 zakaz używania silników spalinowych w Europie jest nadal w fazie propozycji, która podlega długiemu procesowi zatwierdzania i akceptacji ze strony członków UE.
Przypomnijmy, że polska delegacja na COP26 w Glasgow PODPISAŁA się pod zakazem sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi, już od 2035 roku.
I to pomimo tego, że zdecydowana większość firm z branży motoryzacyjnej w Polsce, jest związana z technologią silnika spalinowego. Samobójstwo na własne życzenie? Marzenia o tanich elektrykach z Jaworzna, ładowanych tanim prądem? Śnijcie dalej.

Przeczytaj także: Skutki zakazu sprzedaży aut spalinowych

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się