Ciekawe jest to, że dziś widok samochodu hybrydowego na polskich drogach jest niemalże codziennością, a jeszcze kilka lat temu mieliśmy do czynienia z istną egzotyką motoryzacyjną. Wszystko naturalnie ze względu na jego liczne zalety, uwypuklające się szczególnie w dobie troski o ekologiczny aspekt naszej planety. Te i inne profity posiadania tego typu auta przedstawimy poniżej.

Czym jest samochód hybrydowy?

Za najważniejszy element samochodów hybrydowych uważa się wykorzystany w nich napęd kompilujący pojedynczy silnik spalinowy i przynajmniej jeden elektryczny. Te można używać zarówno autonomicznie względem siebie, jak i we współpracy ze sobą. Pierwszą wyprodukowaną „hybrydą” była Toyota Prius w 1997 roku. W zależności od modelu samochód hybrydowy wytwarza różną energię elektryczną. Najnowsze modele ładują akumulator poprzez hamowanie w celu odzyskania zużytej energii. Pozostałe do tej czynności wykorzystują silnik spalinowy.

Przyczynianie się do oszczędności paliwowej

Za największą korzyść idąca za wyborem hybrydy jest przyczynianie się do obniżenia opłat wynikających z eksploatacji samochodowej. Niestety dramatyczne zmiany we współczesnych cenach benzyny nie są niczym nowym dla kierowców, a ponadto poszczególne wydatki mogą się znacznie różnić. Silnik elektryczny zastosowany w samochodzie hybrydowym znacznie zwiększa poziom mocy pojazdu, co pomaga zmniejszyć zużycie paliwa. Co ciekawe, mimo tego auto nie traci na wydajności, co jest szczególnie istotne w momencie, w którym silnik pracuje na mniejszych obrotach.

Źródło: https://ofertytoyota.pl/

Źródło: https://ofertytoyota.pl/

Źródło: https://ofertytoyota.pl/


Posiadacze standardowych samochodów osobowych wiedzą doskonale, że niezbędny jest regularny serwis. Niemniej często nawet to nie jest w stanie uchronić przed ewentualnymi awariami, szczególnie gdy w warsztacie brakuje poszczególnych podzespołów. Nie pomaga też wysoki koszt tego typu usług. Hybrydy zarówno rzadziej się psują, jak i pozbawione są wielu łatwych do uszkodzenia elementów wchodzących w skład konstrukcji zwykłych modeli.

Redukcja CO2

Wszelkie działania mające na celu poprawę środowiska naturalnego Ziemi można uznać za wartościowe. Samochody w pełni hybrydowe emitują nawet kilkadziesiąt procent mniej dwutlenku węgla niż samochody napędzane tylko silnikami spalinowymi.

Podsumowanie

Liczne korzyści wynikające z jazdy samochodami hybrydowymi sprawiają, że jest to swoiste rozwiązanie jutra, które w przyszłości zapewne wyprze tradycyjne auta wykorzystujące jedynie silniki spalinowe. Zwłaszcza że wraz z popularyzacją hybryd stają się one coraz bardziej atrakcyjne cenowo.

MENU

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się