Jak uchronić letni płyn do spryskiwaczy przed zamarznięciem w samochodzie? Jak uchronić zbiorniczek płynu do spryskiwaczy i pompkę spryskiwaczy przed uszkodzeniem?

Współczesne zimy są zaskakujące. Teoretycznie są lekkie, ale zdarzają się mroźne dni. Z racji tego, że występują rzadziej, wiele osób nie jest do nich przygotowanych. I wówczas można niestety, spotkać się z paskudną sytuacją, w której dojdzie do zamarznięcia letniego płynu do spryskiwaczy.
To nie tylko niemożność skorzystania ze spryskiwaczy, w celu oczyszczenia szyb, albo wsparcia wycieraczek i ochrony szyb przed zniszczeniem na skutek suchego tarcia.
To także niebezpieczeństwo, związane z możliwością rozsadzenia zbiorniczka płynu do spryskiwaczy (co doprowadzi do jego zniszczenia), albo pompki do spryskiwaczy.

Można oczywiście, usunąć letni płyn do spryskiwaczy ze zbiorniczka, korzystając z jakiejś pompki. Ale po co?
Pewien mechanik radził zawsze w takich sytuacjach, żeby „dać samochodowi kielicha”, czyli dolać do zbiorniczka z letnim płynem nieco alkoholu, albo denaturatu.
Jest jeszcze prostsza metoda. Wystarczy wlać do zbiorniczka koncentrat zimowego płynu do spryskiwaczy. Wszystko się pięknie wymiesza, nic nie zamarznie, a my zyskamy dobry, skuteczny i mocny płyn. Siła dwóch płynów! – krzyknąłby jakiś specjalista od reklam.
Patrząc na „wysoką jakość” tych marketowych, to autentycznie, warto zastosować siłę dwóch płynów, żeby cokolwiek dało się zetrzeć z szyb.

 

Płyn do spryskiwaczy motorewia.pl Źródło Freepik.com

Płyn do spryskiwaczy motorewia.pl Źródło Freepik.com

MENU

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ARTYKUŁY O PASJONUJĄCYM ŚWIECIE MOTORYZACJI

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – PORADNIKI MOTORYZACYJNE O TYM, JAK SOBIE RADZIC Z KŁOPOTLIWYMI PODZESPOŁAMI I JAK SERWISOWAĆ NASZE SAMOCHODY

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – BRUTALNA PRAWDA O ELEKTRYCZNYCH WYNALAZKACH

FELIETONY MOTORYZACYJNE, HUMOR I CIEKAWOSTKI – CZYLI LEKKO I PRZYJEMNIE O NASZYCH AUTACH I NIE TYLKO

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTORYZACJA I POLITYKA – BEZ OGRÓDEK O TYM, JAK POLITYKA WPŁYWA NA ROZWÓJ WSPÓŁCZESNEJ MOTORYZACJI

MOTORYZACJA I WOJSKO

REWIA MOTORYZACYJNYCH GWIAZD – TESTY SAMOCHODOW OSOBOWYCH

SAMOCHODY ŚWIATA – CO CIEKAWEGO PRODUKUJA W INNYCH KRAJACH, O CZYM NIE MÓWI SIĘ W POLSCE?

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z szeregiem redakcji i firm, między innymi z Motointegrator, Autofakty, Allegro.pl (dział poradniki) itd. Zawsze jestem otwarty na ciekawą współpracę. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl