Kiedy akumulator coraz częściej odmawia posłuszeństwa i wymaga ładowania, prawdopodobnie czeka nas wymiana. Jednak zanim to zrobimy, warto poznać najważniejsze parametry doboru akumulatora.
Obecnie spotykamy akumulatory obsługowe (te najstarsze, w których możemy odkręcać korki i uzupełniać elektrolit) i bezobsługowe (te, w których obudowa jest szczelnie zamknięta i nie ma dostępu do celek). Ponadto mamy akumulatory żelowe oraz coraz częściej spotykane w najnowszych samochodach akumulatory AGM.


Gdy już wiemy, jaką baterię mamy w samochodzie, należy zwrócić uwagę na kolejne parametry, czyli pojemność akumulatora w Ah oraz napięcie rozruchowe wyrażone w Amperach. Znajdziemy je przede wszystkim w instrukcji obsługi samochodu. Możemy też sprawdzić je na starym akumulatorze.
Kolejną rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest wielkość i mocowanie baterii samochodowej. Przed zakupem warto zatem sprawdzić wymiary akumulatora, jego wysokość, szerokość i długość.
Ponadto sprawdzamy, po której stronie znajduje się biegun dodatni. Podając sprzedawcy informacje, jakiego akumulatora szukamy lub wybierając go w sklepie internetowym, nie zapomnijmy zaznaczyć opcji Prawy Plus lub Lewy Plus.

Na koniec jeszcze jedna ważna wskazówka – jeśli mamy nowy samochód, wyposażony w system START STOP, warto zwrócić się do profesjonalnego serwisu. Taką wizytę można umówić np. przez serwis batterypoint.pl, gdzie również zakupimy odpowiedni akumulator. To ważna informacja, ponieważ wiele nowoczesnych samochodów wymaga podtrzymania napięcia podczas wymiany akumulatora oraz adaptacji przy pomocy narzędzia diagnostycznego.
Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.
Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:
Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się