Każdy posiadacz samochodu chce, by jego auto prezentowało się doskonale i budziło zazdrość u innych kierowców. Niestety, codzienne użytkowanie pojazdu sprawia, że zaczyna on wyglądać coraz gorzej. Pojawiające się zabrudzenia i rysy nie zawsze dają się usuwać w domowych warunkach.

Na szczęście, istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nasz samochód może na powrót wyglądać tak dobrze, jak w salonie. Jest nim kosmetyka samochodowa, znana również jako auto detailing. W Warszawie to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają zarówno posiadacze nowych, jak i wiekowych pojazdów. Sprawdźmy czym jest i jakie daje nam możliwości.

Czym jest auto detailing?


Zacznijmy od początku, a więc od wyjaśnienia czym właściwie jest auto detailing. Mówiąc najprościej, jest to szereg usług, których celem jest dokładne oczyszczenie oraz pielęgnacja wszystkich elementów samochodu. Mowa tu zarówno o karoserii, jak i wnętrzu pojazdu. Wykorzystując nowoczesne środki oraz specjalistyczne narzędzia, profesjonaliści zajmujący się auto detailingiem w Warszawie są w stanie przywrócić pojazdom idealny wygląd. Usługi te dają nam również możliwość personalizacji auta. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, żeby ich auto było zadbane i eleganckie. Bardzo często korzystają z nich również ci, którzy zamierzają sprzedać swój pojazd. Starannie wykonany auto detailing sprawia bowiem, że wartość rynkowa samochodu wzrasta.

Auto detailing

Auto detailing

 

Jakie usługi są oferowane?


Detailing samochodowy obejmuje bardzo szeroki zakres usług. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej. Najczęściej wykonywaną usługą jest odnawianie lakieru i usuwanie rys. W czasie codziennego użytkowania pojazdu nie trudno o powstanie zarysowań, zarówno na metalowych, jak i plastikowych elementach karoserii. Doświadczeni profesjonaliści zajmujący się detailingiem potrafią, przy pomocy specjalnych past i środków do polerowania, usunąć je nawet z najbardziej delikatnych lakierów – bez konieczności ponownego ich nakładania. Co ważne, renowacja zawsze poprzedzona zostaje staranną analizą stanu lakieru poprzez światło z lamp. Przeprowadza się również pomiar grubości lakieru profesjonalnym miernikiem. Kolejną usługą, z której możemy skorzystać, są folie ochronne. Oklejanie samochodów folią to skuteczna metoda zabezpieczenia lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rozwiązanie to pozwala również całkowicie zmienić wygląd pojazdu bez konieczności kosztownego lakierowania. Podczas oklejania samochodów wykorzystuje się ultra trwały, rozciągliwy, przezroczysty poliuretan. Folia ta posiada właściwości samoregeneracyjne, jest również odporna na działanie promieni UV. Specjaliści od detailingu oferują nam także możliwość renowacji felg. To często wybierana usługa, ponieważ aluminiowe felgi są stosunkowo mało odporne na powstawanie zarysowań. Konserwacji możemy też poddać reflektory pojazdu, dzięki czemu odzyskujemy pełną jasność światła, a tym samym zwiększamy swoje bezpieczeństwo na drodze. Warto w tym miejscu wspomnieć, że auto detailing to również dbanie o wygląd samochodu w jego wnętrzu. Dokładne czyszczenie tapicerek, podsufitek i desek rozdzielczych to kolejna z usług, z której możemy skorzystać. Profesjonalne firmy zajmują się zarówno tapicerkami materiałowymi, jak i skórzanymi, wykorzystując w tym celu specjalistyczne środki. Na uwagę zasługuje też usługa impregnowania tapicerki materiałowej, zabezpieczyć ją przed nadmiernym zabrudzeniem i plamami. Impregnacja sprawia, że materiał staje się niemal całkowicie odporny na wchłanianie różnego rodzaju substancji płynnych. Dlatego też rozwiązanie to stosuje się również w przypadku materiałowych dachów samochodów typu cabriolet.

Czyszczenie auta

Czyszczenie auta

 

Przywrócisz atrakcyjny wygląd starym autom


Cennik auto detailingu w Warszawie prezentuje się korzystnie. W zależności od tego, na jakie usługi się zdecydujemy, zadbać o swoje auto możemy już za kilkaset złotych. Dlatego też rozwiązanie to jest często wybierane nie tylko przez osoby, które chcą spersonalizować i zabezpieczyć swoje nowe pojazdy. Jest również idealną propozycja dla tych kierowców, którzy posiadają stare auta i nie chcą się z nimi rozstawać. Dzięki detailingowi samochodowemu możemy przywrócić im idealny wygląd zarówno z zewnątrz, jak i w środku pojazdu. Samochód zaczyna wyglądać na zadbany, jest również znacznie bardziej komfortowy. Idealny stan wnętrza pojazdu sprawia, że jazda staje się znacznie przyjemniejsza. Auto zwiększa też swoją wartość rynkową.

Zaufaj profesjonalistom, nie oddawaj auta w ręce amatorów!


Decydując się na detailing samochodowy w Warszawie musimy wybrać odpowiednia ofertę. Obecnie wiele firm zajmuje się tego typu usługami, jednak nie wszystkie z nich są w stanie zapewnić nam odpowiednie wykonanie prac. Jak więc znaleźć odpowiednich fachowców? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Warto zacząć od sprawdzenia hasła „Detailing Warszawa” w wyszukiwarce internetowej oraz zapoznania się z ofertą danej firmy oraz opiniami, które wystawili dotychczasowi klienci. Stawiając na markę, która oferuje nam szeroki zakres usług, dysponuje odpowiednim sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą, możemy mieć pewność, że nasz samochód zacznie na powrót prezentować się doskonale. Przykładem może być działalność firmy Perfekcyjne Auto. To doświadczeni fachowcy, który oferują detailing zarówno nowych, jak i starych aut. Szczegółowe informacje na temat oferty tej firmy możemy znaleźć na stronie internetowej http://perfekcyjneauto.com. Dlaczego tak ważnym jest korzystanie z usług profesjonalnej firmy? Przede wszystkim ze względu na koszty – warto być w 100% pewnym, że wydane przez nas pieniądze faktycznie przyczyniły się do poprawy wyglądu pojazdu. Poza tym zyskujemy również pewność, że przeprowadzone działania nie przyczyniły się do uszkodzenia lakieru, karoserii lub tapicerki, co zdarza się w przypadku amatorsko wykonywanych prac. Podsumowując, detailing samochodowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zadbanie o aspekt wizualny pojazdu, niezależnie od jego wieku. Nic więc dziwnego, że z rozwiązania tego korzysta obecnie coraz więcej posiadaczy samochodów.

MENU

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się