Samochód z USA to dla wielu osób obiekt marzeń. Porównując „amerykańskie” ceny niektórych modeli z ich polskimi, a w zasadzie europejskimi cenami, można dojść do wniosku, że auto ze Stanów to opłacalna inwestycja. Problem w tym, że zakup wybranego modelu może być dla laika źródłem wielu problemów.

Amerykańskie aukcje = amerykańskie realia

Istnieje w zasadzie tylko jeden sposób na zakup samochodu zza oceanu a mianowicie – amerykańskie aukcje motoryzacyjne. Dla Klienta nieobeznanego w amerykańskim rynku mogą one być sporym wyzwaniem. Panujące tam zwyczaje nie są do końca zrozumiałe dla Europejczyka. Nic więc dziwnego, że ryzyko zakupu bubla wzrasta wprost proporcjonalnie, do stopnia nieznajomości rynku motoryzacyjnego USA.

Gdzie kupić auto w Stanach?

Istnieją w zasadzie dwie amerykańskie aukcje motoryzacyjne, którymi Klienci z Polski powinni być szczególnie zainteresowani.
1. COPART – to platforma, która skupia się na sprzedaży samochodów, motocykli a nawet samochodów dostawczych, ciężarówek i łodzi. O rozmiarze tej platformy świadczy fakt, że dziennie można tu znaleźć aż 50 tysięcy różnych osobówek. COPART działa w dość zawiły sposób, wykorzystując metodę tak zwanej licytacji dwuetapowej. I właśnie dlatego nie poleca się jej laikom. Więcej – autazusa.pl/porada/auta-z-usa-copart/
2. IAAI – to największa amerykańska i motoryzacyjna platforma aukcyjna. Oferuje ona samochody, motocykle, łodzie, skutery wodne, quady oraz sprzęt budowlany. Liczną grupą jej użytkowników są Europejczycy, którzy sprowadzają za jej pośrednictwem aż milion aut rocznie.

Zalety amerykańskich platform

Największą zaletą amerykańskich aukcji motoryzacyjnej jest oprócz bogatego opisu technicznego… mentalność Amerykanów. W przeciwieństwie do Polaków (i niektórych nacji europejskich) zwykle nie jeżdżą oni uszkodzonymi samochodami. Nic więc dziwnego, że tanich, lekko uszkodzonych, bądź zarysowanych samochodów jest tam całkiem sporo i – co równie ważne – są one dostępne w niskich cenach, ze względu na duże nasycenie rynku.
Wracając do opisu technicznego, jest on na powyższych platformach prowadzony dosyć oszczędnie. Przoduje w tym zwłaszcza COPART. Warto skorzystać z usług dobrego pośrednika który zweryfikuje historię auta oraz to, czy nie ma żadnych wad w dokumentacji.

 

Rzetelna pomoc kluczem do sukcesu


Z punktu widzenia polskiego Klienta, który na co dzień nie ma do czynienia z amerykańskimi realiami rynkowymi, bardzo istotne jest znalezienie profesjonalnej firmy pośredniczącej w zakupie auta z USA.
Jej zaletą jest:
znajomość amerykańskiego rynku i tamtejszego języka,
znajomość amerykańskich zwyczajów aukcyjnych,
dobra umiejętność negocjacji,
rozeznanie w metodach sprowadzenia auta do Polski.

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się