W każdym większym mieście działa co najmniej jedna wypożyczalnia samochodów, która swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Kiedy warto skorzystać z proponowanych na wynajem pojazdów?

Samochód z wypożyczalni nie tylko na wakacje

Wielu kierowcom wypożyczenie pojazdu z wypożyczalni kojarzy się przede wszystkim z wakacjami. Korzystając z oferty działającej w danym mieście wypożyczalni, można szybko wybrać samochód, by zwiedzać okolicę. Właściciele takich punktów nie ograniczają się jednak wyłącznie do wynajmu pojazdów turystom – współpracują również z lokalnymi klientami, w tym przedsiębiorcami.

Auto zastępcze z wypożyczalni – poznaj swoje prawa

Wciąż niewiele osób poszkodowanych ma świadomość praw, jakie przysługują im po kolizji czy wypadku. Jeżeli pojazd uległ uszkodzeniu, to z OC sprawcy poszkodowany kierowca ma prawo do samochodu zastępczego – uregulowaniem rachunku za jego wynajem zajmie się firma ubezpieczeniowa sprawcy zdarzenia drogowego.
Aby skorzystać z samochodu zastępczego, wystarczy skontaktować się z wybraną wypożyczalnią – ubezpieczyciel nie ma prawa uzależniać opłacenia rachunku za wynajem samochodu od skorzystania z oferty wskazanej przez niego wypożyczalni. Jedyną kwestią, o której musi pamiętać poszkodowany kierowca, jest wybór samochodu w takim samym segmencie jak uszkodzony.
We Wrocławiu pojazd zastępczy z OC sprawcy szybko i bez zbędnych formalności można wypożyczyć w wypożyczalni Prestige Car – z pełną ofertą można zapoznać się na tej stronie: https://www.prestigecar.pl/pl/wynajem-dlugoterminowy/

gr2

Wynajem długoterminowy pojazdów – rozwiązanie dla firm

W wielu przypadkach prowadzenie biznesu wiąże się z koniecznością posiadania pojazdu. Nie każdy przedsiębiorca może jednak pozwolić sobie na zakup samochodu, inni z kolei nie chcą angażować w ten sposób posiadanego kapitału, gdyż auta szybko tracą na wartości. W takiej sytuacji warto skorzystać z alternatywy – leasingu lub długoterminowego wynajmu pojazdu.
Między leasingiem a długoterminowym wynajmem samochodu jest sporo różnic. Najważniejsze dotyczą:
• okresu, przez jaki przedsiębiorca będzie mógł korzystać z pojazdu – np. wspomniana już wypożyczalnia Prestige Car proponuje pojazdy na okres od 1 do 36 miesięcy,
• obsługi pojazdu – w przypadku opcji wypożyczenia samochodu to na wypożyczalni spoczywa m.in. ubezpieczenie auta, wymiana ogumienia czy likwidacja szkód,
• braku konieczności wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy – w momencie wygaśnięcia umowy przedsiębiorca zwraca pojazd i nie ma dodatkowych obowiązków.
Wypożyczalnia Prestige Car z Wrocławia obsługuje również przedsiębiorców, proponując im korzystną alternatywę dla zakupu czy leasingu auta.

gr3

Na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię?

Zarówno wypożyczając pojazd z OC sprawcy, jak i wiążąc się z wypożyczalnią umową na dłuższy czas, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wypożyczalnia może wprowadzać limit kilometrów, może także ustalić własną politykę paliwową. Aby uniknąć nieporozumień, warto skrupulatnie zapoznać się także z zasadami odbioru i zwrotu pojazdu.

Artykuł zewnętrzny

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się