Aktualnie podróżowanie jest niezwykle popularne wśród osób w każdym wieku. Chcemy jeździć i zwiedzać różne części świata. Podróżowanie w znaczącym stopniu ułatwiają tanie linie lotnicze, które proponują podróżnym bilety w korzystnych cenach. Planując wycieczkę warto zastanowić się nad środkiem transportu, bo nie zawsze wykorzystanie własnego samochodu jest najlepszym rozwiązaniem. Obecnie mamy dużo możliwości transportowych, bo poza pociągami i autobusami, coraz większą popularność zyskują samochody z wypożyczalni.

Zalety wypożyczonych samochodów

Przed wycieczką należy zaplanować najwygodniejszy sposób transportu. W wielu przypadkach komfortem jest dotrzeć do miejsca docelowego samolotem i tam poruszać się innym środkiem transportu. Alternatywą dla samolotu są oczywiście pociągi, które nierzadko są wygodniejsze niż autobusy czy niewielkie – kilkunastoosobowe busy. Po przybyciu do wybranego miasta trzeba wybrać środek lokomocji, którym będziemy poruszać się przez całą wycieczkę. Komunikacja miejska nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ często jest w niej ścisk i jazda nie jest nad wyraz przyjemna. Z pomocą przychodzą wtedy wypożyczalnie samochodów jak np.: https://carmines.pl/wypozyczalnia-aut-wroclaw/.Proponują one klientom nowe, wygodne auta, które z pewnością ułatwią przemieszczanie się po mieście. W takich miejscach wybór samochodów jest duży, więc można zdecydować się na konkretny model, a nawet kolor.

get1
Samochody mają aktualne ubezpieczenia OC i AC oraz idealny stan techniczny. Wypożyczalnie nie zezwalają użytkownikom korzystać z niesprawdzonych, starych samochodów. Dużą zaletą wypożyczalni jest to, że za niewielką opłatą można także otrzymać nawigację lub inne akcesoria np. fotelik dla dziecka. Taki zestaw na pewno ułatwi nam poruszanie się po obcym mieście i dodatkowo sprawi, że nie będziemy zależni od rozkładu komunikacji zbiorowej. Warto nadmienić, że niektóre firmy mają nawet usługę wynajmu auta wraz z kierowcą. Obecnie procedury wynajmu samochodu są mocno uproszczone i pojazd dostaje się prawie od ręki. Firmy szanują czas klientów i przedstawiają zwięzły, ale treściwy formularz wynajmu. Warto zauważyć, że przez całą dobę można kontaktować się z wypożyczalniami drogą mailową. Dzięki temu, w razie potrzeby cały czas możemy być w kontakcie ze specjalistami. Wypożyczanie samochodu w czasie wycieczki ma wiele zalet. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się, gdy nie mamy swojego samochodu, i nie chcemy przemieszczać się komunikacją masową. Auto z wypożyczalni daje podróżnym niezależność i ogromny komfort przemieszczania się. Podróż jest wygodna, a trasę pokonuje się w szybkim tempie, przez co oszczędzamy czas, który można przeznaczyć na zwiedzanie. Warto również pamiętać, że w aucie z wypożyczalni można bezpiecznie przechowywać bagaż.

Samochód z wypożyczalni – mniejsze koszty podróżowania

Nie dość, że przemieszczanie się wynajętym pojazdem jest bardzo komfortowe, to dodatkowo o wiele sprawniejsze niż jazda autobusem czy tramwajem. Dla wielu osób ważnym czynnikiem podjęcia decyzji o wynajmie samochodu jest koszt jego wypożyczenia. Składa się, że ceny za pojazd nie uszczuplą znacznie naszego budżetu. Samochód z wypożyczalni jest doskonałym rozwiązaniem dla grupki znajomych. Koszty wynajmu można rozdzielić między wszystkich uczestników wyprawy. Podobnie rzecz się ma w przypadku rodzin z dziećmi. Warto mieć na uwadze, że wypożyczalnia daje możliwość dobrania wielkości auta do liczby pasażerów – firmy oferują sześcioosobowe pojazdy i busy. Oprócz tego, cena za wynajem pojazdu z pewnością jest niższa niż jazda taksówką. Wiele firm proponuje korzystne rabaty na kilkudniowy wynajem.

get2

 

Dlaczego nie warto korzystać ze swojego samochodu?

Zdarza się, że korzystanie z własnego środka transportu jest nieopłacalne. Szczególnie, gdy do miejsca docelowego lecimy samolotem i dopiero na miejscu potrzebujemy środka transportu. Poza tym, może się okazać, że nasz samochód jest mało komfortowy lub nieekonomiczny i spala za dużo benzyny. W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z wypożyczalni samochodów i wybrać auto, który spełnia nasze wymagania. Jeśli nie mamy skonkretyzowanych oczekiwań, co do samochodu, doświadczeni doradcy klienta pomogą wybrać model na miejscu.

Materiał zewnętrzny

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się