Przekonanie o przydatności lokalizacji GPS zdaje się nie budzić większych wątpliwości. Rozwiązanie to procentuje nie tylko w firmach transportowych, ale i szerzej – we wszystkich przedsiębiorstwach dysponujących własną flotą pojazdów. Kiedy w sposób szczególny przydaje się namierzanie pojazdów z poziomu telefonu komórkowego?

Lokalizacja pojazdów przez telefon – narzędzie do zadań w terenie


Zawód fleet managera wiąże się z dużą mobilnością i koniecznością częstej pracy w terenie. Kontakt z ubezpieczycielami, wizyty w salonach, doglądanie czynności serwisowych czy udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach branżowych. Wszystkie z wymienionych czynności wymuszają na managerach flotowych potrzebę ciągłego przemieszczania się i pracy poza biurem.


Aby była ona efektywniejsza, managerowie floty muszą posiadać także nieustanną kontrolę nad pracownikami mobilnymi. W tym z kolei może pomóc zarządzanie flotą samochodów służbowych z poziomu urządzeń mobilnych. Posiadając dostęp do takich informacji jak bieżące położenie pojazdów, raporty z przeprowadzonych spotkań czy parametry eksploatacyjne, manager może w każdej chwili nadzorować pracę kierowców, także samemu będąc w trasie. To natomiast pozwala zachować płynność i niezakłócone zarządzanie parkiem pojazdów.

Mobilna lokalizacja GPS jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe


W warunkach licznej konkurencji i dynamicznie zamieniającej się rzeczywistości, nieustanny dostęp do informacji jest czynnikiem warunkującym utrzymanie dominującej pozycji na rynku. W rzeczywistości flotowej czynnik ten nabiera szczególnie istotnego znaczenia.


Stały i niezakłócony dostęp do danych jest podstawą pracy każdego managera pragnącego efektywnie zarządzać powierzoną mu flotą pojazdów. Specyficzne warunki jej funkcjonowania wymagają często dużej responsywności oraz szybkich reakcji. Lokalizacja GPS z poziomu urządzenia mobilnego nie tylko znacznie usprawnia proces decyzyjny, ale i pozwala na bieżąco kontrolować postępy w realizacji obranej strategii.
Dla zapewnienia efektywności floty niezwykle istotne znaczenie zyskują czynniki takie jak możliwość zdalnego zlecenia zadań czy dwustronnej komunikacji z pracownikiem mobilnym.

Photo on Foter.com

Photo on Foter.com

 

Nieoceniona pomoc w sytuacjach awaryjnych


W zawód kierowcy wpisane jest stosunkowo duże ryzyko, związane czy to z wymagającym charakterem pracy za kółkiem, czy z losowymi sytuacjami w ruchu drogowym. Do tego dochodzą nierzadko problemy techniczne z pojazdami. Wielu z tych czynników nie sposób całkowicie wyeliminować. Istnieją jednak kwestie zagrażające bezpieczeństwu, które można skutecznie ograniczyć. Posiadając w swoim telefonie komórkowym dostęp do informacji o sposobie jazdy kierowcy, fleet managerowie mogą w porę dostrzec wszelkie nieprawidłowości, a co za tym idzie – odpowiednio wcześnie podjąć działania zapobiegające ich eskalacji.


Oprócz tego rozwiązania mobilne do zarządzanie flotą mają również inną, niezmiernie ważną zaletę. Otóż często systemy monitoringu wysyłają fleet managerowi alerty w sytuacji jakiejkolwiek awarii, stłuczki lub innego zdarzenia drogowego. Dzięki temu zyskuje on możliwość podjęcia natychmiastowej reakcji i zaoszczędzenia czasu, który w sytuacjach kryzysowych jest niemalże na wagę złota. Jak więc widać, lokalizacja GPS i monitoring pojazdów z poziomu telefonu komórkowego może być nieocenionym narzędziem w profesjonalnym i wszechstronnym zarządzaniu flotą pojazdów.

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się