Zadbany samochód wpływa na Twój komfort podczas podróżowania. Szczególnie jeśli wybierasz się w długą trasę. Warto jednak zadbać nie tylko o wnętrze pojazdu, również czyste szyby są niezbędne do bezpiecznej jazdy. Utrzymanie samochodu w doskonałym stanie będzie dużo łatwiejsze, gdy skorzystasz ze specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków do auta.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do auta?

Przede wszystkim wybieraj produkty sprawdzonych i renomowanych firm, chociaż ich cena jest czasami wyższa, to są to wyroby wydajniejsze i bardziej skuteczne. Zawarte w nich składniki nie tylko dają lepszą ochronę, ale są też bezpieczne dla Ciebie. Kolejną ich zaletą jest łatwa aplikacja i natychmiastowe działanie. Ponadto wybierając kosmetyki do aut, zwróć uwagę, by były odpowiednio dopasowane do pory roku. Jest to gwarancją ochrony podczas zmiennych warunków atmosferycznych np. zimową porą. Co więcej, prawidłowo dobrane woski wysokiej jakości potrafią przedłużyć żywotność i kolor lakieru. Warto wybierać zestawy kosmetyków od jednego producenta, gdyż wzajemnie się uzupełniają i jeszcze lepiej chronią Twój samochód.

spice2

 

Jakich kosmetyków do auta warto używać?

Mycie i pielęgnacja karoserii to nie łatwe zadanie. Jednak dzięki odpowiednim środkom czyszczącym będziesz mógł uczynić ten proces zdecydowanie łatwiejszym. Wśród kosmetyków, których każdy powinien używać, znajdują się pianki aktywne. Wiążą brud i kurz, a ich użycie jest niezwykle szybkie i łatwe. Wystarczy rozprowadzić preparat po całej nawierzchni i spłukać wodą. Po każdym myciu nie możesz zapomnieć o woskowaniu, które ochroni lakier przed niszczeniem i korozją.

Szyby, lusterka i reflektory, to te części samochodu, które zawsze powinny być doskonale wyczyszczone. W dużej mierze od nich zależy Twoje bezpieczeństwo. Do mycia wybieraj nowoczesne kosmetyki do auta, które nie pozostawiają smug i chronią przed parowaniem.

Do czyszczenia kokpitu i plastikowych elementów stosuj jedynie produkty do tego przeznaczone. Doskonale będą one usuwać kurz i chronić przed ponownym jego osiadaniem. Nie pozostawiają przy tym tłustego filmu, jak niektóre produkty do czyszczenia np. mebli, który może brudzić ubrania.

Wymienione produkty to jedynie podstawowe kosmetyki do auta, które są niezbędne do codziennej pielęgnacji. Warto jednak co jakiś czas przeprowadzać gruntowną konserwację samochodu za pomocą specjalistycznych kosmetyków, które znajdziesz w sklepie Car Cosmetic. Zabezpieczą one Twój pojazd przed działaniem czynników atmosferycznych i pozwolą cieszyć się jego doskonałym stanem przez długi czas.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się