Które środki czyszczące powodują uszkodzenia lakieru samochodu? Które środki czyszczące powodują matowienie lakieru samochodu? Skąd biorą się uszkodzenia lakieru auta?

Na początek odrobina humoru i analizy psychologicznej. Kierowców możemy podzielić na kilka grup.

Pierwsza grupa to fani detailingu, którzy są skorzy do zakupu szeregu bardzo drogich środków czyszcząco – pielęgnujących. Jakakolwiek ryska, jakikolwiek hologram, wywołują w nich wściekłość. Kupno auta od takiego kogoś, to naprawdę, jak wygrana na loterii.
Druga grupa to ludzie, którzy po prostu dbają o samochód, w miarę możliwości finansowych. Regularnie myją auto średniej klasy szamponem, co kilka tygodni je woskują, stosują specjalistyczne środki do pielęgnacji chromów czy też gumy samochodowej. Auta takich ludzi także wyglądają świetnie i są dobrze zabezpieczone przed korozją.
Trzecia grupa to ludzie, którzy myją auto, korzystając jedynie z myjni samochodowych. Po co się męczyć, skoro mechaniczne szczotki wykonają całą robotę, a maszyna spłucze pojazd woskiem w płynie. Takie auta mogą być już porysowanie, pełne hologramów, ale nie oznacza to, że będą mocno zniszczone.
Czwarta grupa to kierowcy, którzy myją auto tylko wtedy, gdy nie są w stanie rozpoznać jego koloru i nic nie widzą przez szybę.
A ostatnia, piąta grupa to kierowcy, którzy w ogóle samochodu nie myją. Bo i po co. Za to aktywnie piszą na forach internetowych „jakie to gówno teraz produkują”.
Mam 17 letnie Renault Espace. I wiecie co? Rdzewieje! Kto to słyszał. Francuski złom. Że co? Rdzewieje bo nie było myte? hahahaha

Photo by Rami ™ on Foter.com

Photo by Rami ™ on Foter.com

 

Które środki niszczą lakier samochodowy?

Po zastosowaniu odrobiny humoru, celem rozluźnienia atmosfery, przekażemy teraz atrakcyjną treść wysokiej jakości.

Które środki niszczą lakier samochodowy?
-> Na pewno płyn do mycia naczyń. Można znaleźć kierowców, którzy myją auta właśnie płynem do mycia naczyń, zamiast szamponem samochodowym. Płyn do mycia naczyń faktycznie, usunie z samochodu tłuszcz. Ale równocześnie, niestety, powoduje matowienie lakieru bezbarwnego.
-> Płyny do czyszczenia, stosowane np. w kuchni, zawierają w swoim składzie ocet. Środki te mogą powodować korozję.
Zazwyczaj ocet w swoim składzie mają płyny do mycia szyb. Możemy stosować do mycia szyb w samochodzie taki sam płyn, jak do mycia okien w domu. Ale… ostrożnie. Tak, aby płyn do mycia szyb nie dostał sie na karoserię albo do chromowych listew ozdobnych.
-> Środki chemii gospodarczej, przeznaczone do intensywnego czyszczenia, mogą zawierać w swoim składnie niewielkie ilości dodatków ściernych. I te niewielkie ilości dodatków ściernych porysują lakier bezbarwny, tworząc niewielkie ryski.
-> Elementy chromowane, potraktowane chemią domową, mogą zostać pokryte skazami, które spowodują utratę ich atrakcyjnego wyglądu.

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się