Kupno używanego auta nie musi oznaczać problemów, niepewności i wizyt w warsztatach, a może być równie prosta, co w przypadku samochodu prosto z salonu. Wystarczy skorzystać z programu Toyota Plus.

Poszukiwania używanego auta przypominają niekiedy spacer przez pole minowe. Komisy i prywatni handlarze przyzwyczaili już nas do tego, że im bardziej atrakcyjna wydaje się dana oferta, tym większą ostrożność musi zachować kupujący. Nie chcąc dopuścić do sytuacji, w których świetnie wyglądający samochód okazuje się złomem wymagającym szeregu napraw, należy więc uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości.

Niezbędne będzie też dokładne sprawdzenie stanu technicznego – a że większość kierowców nie ma ku temu odpowiedniej wiedzy, konieczna okazuje się wizyta w zaufanym warsztacie i kolejne wydatki. A gdyby tak uniknąć podobnych problemów i kupić auto z drugiej ręki, ale od oficjalnego dilera danej marki? Dzięki programowi Toyota Plus jest to możliwe.

Używana Toyota bez niespodzianek

Toyota Plus to program stworzony przez japońską markę polegający na sprzedaży używanych samochodów w salonach dilerskich. Wszystkie auta dostępne w jego ramach zanim trafią do klientów, poddawane są szczegółowej kontroli jakości obejmującej między innymi:


->stan nadwozia i elementów zewnętrznych (grubość lakieru, stan wycieraczek, szyb, zderzaków, pokrywy silnika, reflektorów i zamków);
->opony (wysokość bieżnika, stan opon, datę produkcji)
->komorę silnika (poziom płynów eksploatacyjnych, chłodzenie jednostki, filtr powietrza i kabinowy, akumulator i klimatyzacja);
->bagażnik (wykładziny, kompletność wyposażenia, mechanizm otwierania i zamek);
->wnętrze (siedzenia, tapicerka, dach, otwieranie i zamykanie okien i drzwi, nakładki pedałów);
->podwozie i układ kierowniczy.

Ostatnim etapem jest odbycie jazdy próbnej, podczas której specjalista ocenia między innymi działanie sprzęgła, skrzyni biegów, hamulców, ABS i ESP, klimatyzacji, systemu multimedialnego oraz innych podzespołów.

Minimum rok gwarancji

Auta, które można kupić w programie Toyota Plus pochodzą z różnych źródeł. Są wśród nich egzemplarze poleasingowe, odkupione lub odebrane w ramach rozliczeń z klientami, a także demonstracyjne. Dokładna kontrola oraz typowa dla samochodów tej marki niezawodność pozwalają skorzystać z oferty bez obaw o stan techniczny auta. Znajdziemy w niej nie tylko również auta innej produkowanej przez Toyota marki – używane Lexusy. Wszystkie samochody z programu Toyota Plus objęte są co najmniej roczną gwarancją. Podczas jej trwania auto podlega regularnym przeglądom technicznym.

Szeroka gama usług finansowania

Jeszcze 5 lat temu usługi finansowania oferowane przez Toyota Bank były dostępne jedynie dla klientów kupujących nowe samochody. Obecnie z kredytu SMARTPLAN można skorzystać również przy zakupie auta z rynku wtórnego. Wybierając ofertę Toyota Cygan, możemy liczyć na bardzo korzystne warunki kredytu, obejmujące nawet o 40 procent niższe raty, 10-procentowy wkład własny oraz gwarancję niskiego spadku wartości auta.
Po zakończeniu umowy, klient może wybrać jedną z trzech opcji:


->wymianę samochodu na inny – diler odkupi stare auto;
->zatrzymanie dotychczasowego auta przy spłacie ostatniej raty w całości;
->rozłożenie spłaty lub ostatniej raty na kilka transzy.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się