Jakie czynności sprawdzające należy przeprowadzić przed zakupem samochodu, który był używany? Pomiar grubości lakieru to niezbędna czynność podczas wykonywania diagnostyki stanu technicznego pojazdu. Jest ona konieczna np. w celu sprawdzenia, czy stan blacharski rzeczywiście jest taki, na jaki wygląda.

Aby mieć pewność, że stan samochodu odpowiada temu, co deklaruje nam sprzedawca, warto sprawdzić, czy auto nie brało udziału w wypadku. Do tego celu przydatna będzie diagnostyka grubości powłoki lakieru.

Profesjonalny miernik grubości lakieru – innowacyjne urządzenie

Czym jest miernik lakieru? To niewielkie elektroniczne urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzić precyzyjną i fachową diagnostykę stanu powłoki samochodu. Mierzy on grubość lakieru i szpachli, dzięki czemu możliwe jest określenie faktycznego stanu blacharskiego auta. To ważne szczególnie podczas zakupu używanego samochodu. Przed przeprowadzeniem pomiarów konieczne będzie zadbanie o oczyszczenie powierzchni auta, gdyż przylegający do lakieru bród i osad może znacznie zafałszować wyniki i utrudnić rzetelną diagnostykę. Prawidłowe użycie miernika również ma znaczenie, w tym celu niezbędne będzie zapoznanie się z przystępnie przedstawioną instrukcją.

Precyzyjna diagnostyka stanu blacharskiego pojazdu

Prawidłowe użycie nowoczesnego miernika pomoże w fachowy sposób określić faktyczny stan karoserii pojazdu. Warto być czujnym i zwrócić także uwagę na to, czy poszczególne elementy nie były wymieniane. Wówczas wyniki pomiaru grubości lakieru mogą mieścić się w normie, lecz niestety nie będzie to świadczyło o nieskazitelnym stanie blacharskim. Podczas przeprowadzania pomiarów i diagnostyki dopuszczalne są oczywiście pewne odchylenia, w przypadku pomiaru konkretnych elementów nie mogą one jednak przekraczać 30 czy 40 procent. Warto pamiętać, że grubość warstwy lakieru jest uzależniona od tego, w którym roku został wyprodukowany samochód a także od jego pochodzenia. Istnieją pewne różnice pomiędzy samochodami azjatyckimi a europejskimi. Profesjonalne mierniku lakieru znajdziesz na https://e-volt.pl/3-mierniki-grubosci-lakieru

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się