Wypożyczając samochód często nie liczymy się z poważnymi konsekwencjami, które mogą nas spotkać podczas zwrotu pojazdu. Dotyczy to zazwyczaj sytuacji, kiedy samochód oddawany jest w innym stanie niż był wypożyczany. Niestety o drobne uszkodzenia podczas podróży, czy nawet postoju na parkingu niezwykle łatwo, dlatego warto mieć na uwadze pewne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas procedury wynajmu samochodu.

Przed wypożyczeniem auta

Aby wypożyczyć samochód należy przedstawić stosowne dokumenty. Dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy i dane firmy w przypadku wypożyczenia auta na firmę. Obcokrajowcy koniecznie muszą posiadać międzynarodowe prawa jazdy, które stanowi dokument upoważniający do poruszania się po kraju. Zazwyczaj auto może wypożyczyć każdy kierowca, który ma choć roczne doświadczenie w kierowaniu samochodem. Zatem przyjmuje się, że minimalny wiek to 19 lat. Górna granica to 75 lat. W przypadku aut o większej wartości, czyli premium, minimalny wiek to 20, 21 lat. W takim wypadku najlepiej skontaktować się z konkretną wypożyczalnią i zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk – super-rent.pl posiada w ofercie auta dostępne dla każdego zainteresowanego. Minimum formalności i przejrzysta umowa to zalety firmy. Podpisywana umowa powinna być jasna i czytelna. Nie bez znaczenia są jasno określone zasady, gdyż podczas podpisywania dokumentacji, wypożyczalnia pobiera kaucję. Wszelkie odstępstwa od normy skutkują odtrąceniami od zwracanej kaucji. Warto również sprawdzić zakres ubezpieczenia, by uniknąć kłopotów przy ewentualnej stłuczce.

Podczas zwrotu

Należy upewnić się, ze auto oddawane jest na zasadach określonych w umowie. Zazwyczaj wypożyczalnie udostępniają samochody zalane do pełna. Oczekują iż auto wróci do nich z takim samym poziomem paliwa. Zatem należy auto zatankować do odpowiedniego stanu i wtedy zwrócić do wypożyczalni. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zwrotu auta wymagającego posprzątania. Jeśli wypożyczający stwierdzi rażące naruszenie zasad, może odtrącić od kaucji kwotę związaną z koniecznością posprzątania samochodu. Na uwadze należy mieć również limit kilometrów w ciągu dnia. Firma z pewnością upewni się, czy limity nie zostały przekroczone i w razie konieczności zrekompensuje straty z naszej kaucji.
Wypożyczenie samochodu to wygoda i duże możliwości dla osób, które nie posiadają własnego pojazdu. Jednak należy zwrócić uwagę na odpowiednie zapisy w podpisywanej umowie. Jeśli szukasz rzetelnej i sprawdzonej firmy, sprawdź co do zaoferowania ma wypożyczalnia samochodów Gdańsk.

MENU

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się