Wynajem długoterminowy samochodów na przykładzie aut Mercedesa – czy jest bardziej korzystny od zakupu nowego auta za gotówkę albo na kredyt? Jest, co widać po zainteresowaniu ze strony przedsiębiorców.

Jeszcze kilka lat temu przeciętny kierowca nawet nie rozważał opcji wynajmu długoterminowego. Dlatego można odnieść wrażenie, że jest to rynkowa nowość – tymczasem dealerzy oferują ją od dobrych 20 lat. Podejście do wynajmu szybko się zmienia i już dziś jest to jedna z najchętniej wybieranych form finansowania auta, budząca szczególnie duże zainteresowanie w gamie pojazdów premium. Za przykład może nam posłużyć wynajem długoterminowy samochodów marki Mercedes. Oto najważniejsze powody, dla których coraz więcej kierowców decyduje się właśnie na tę opcję.

Mercedes EQE qynajem długoterminowy - dlaczego warto

Mercedes EQE qynajem długoterminowy – dlaczego warto

Niskie koszty wynajmu długoterminowego

Samochody klasy premium są na tyle drogie, że często nawet właściciele dobrze prosperujących firm nie mogą sobie pozwolić na zakup za gotówkę czy w leasingu, biorąc pod uwagę wysoką wpłatę inicjalną.

Tutaj przewagę od razu zyskuje wynajem długoterminowy, w którym nie spłacamy ceny początkowej samochodu, ale jedynie prognozowaną utratę wartości. Dodatkowo nie ma wpłaty inicjalnej, co pozwala użytkować auto klasy Mercedesa nawet osobom niedysponującym odpowiednim kapitałem na start.

Wynajem to elastyczna forma finansowania, gdzie wysokość miesięcznej opłaty można dopasować ściśle do indywidualnej sytuacji najemcy. Co warte podkreślenia, najemca nie ma obowiązku wykupu auta po zakończeniu umowy – może po prostu zwrócić kluczyki lub przesiąść się do nowego samochodu w ramach kolejnej umowy.

Dinkun Chen, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Dinkun Chen, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Wygoda – pełna obsługa auta za jedną ratę

Wynajem długoterminowy to propozycja skierowana do osób, które cenią sobie komfort i własny czas. Tutaj w ramach miesięcznej opłaty zapewniamy sobie pełną obsługę ze strony wynajmującego. Najemca nie musi się kłopotać wyborem i wykupieniem ubezpieczenia, nie musi szukać opon i stać w kolejce do wulkanizatora, nie musi nawet pamiętać o przeglądach serwisowych. Wszystko to załatwia za niego wynajmujący.

Po stronie wynajmującego jest również likwidacja ewentualnej szkody – w takim przypadku najemca otrzyma samochód zastępczy na czas naprawy.

Modele Mercedesa dostępne w ofertach wynajmu długoterminowego

Rosnąca popularność tej formy finansowania powoduje, że praktycznie każdy model niemieckiej marki można dziś wynająć na długi termin – dotyczy to również samochodów z najwyższej półki cenowej.

W ofertach wynajmu znajdziemy więc takie modele Mercedesa, jak A Klasa, EQE, GLC, EQC, E Klasa, GLB, EQB, CLA, CLS, EQA, C Klasa, GLE, CLA Shooting Brake czy GLA.

By Alexander Migl - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73403985

By Alexander Migl – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73403985

Znajdź ofertę wynajmu długoterminowego samochodu marki Mercedes

Zaletą wynajmu długoterminowego, podobnie jak innych form finansowania, jest to, że dziś nie ma problemu z załatwieniem wszystkich formalności online. Tak, możesz zawrzeć umowę wynajmu długoterminowego samochodu marki Mercedes nawet bez wychodzenia z domu czy z biura. Jak to zrobić?

Na dobry początek wejdź na stronę iBemo – internetowej platformy, która daje bezpośredni dostęp do najlepszych ofert wynajmu prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Na iBemo nie tylko wyszukasz atrakcyjną ofertę, ale też skonfigurujesz jej parametry, dobierzesz różne opcje i poznasz ostateczny koszt wynajmu.

Umowę z wynajmującym możesz zawrzeć online, a wybrany samochód odebrać w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo rozlokowanych w całej Polsce.

Już teraz sprawdź gotowe oferty wynajmu długoterminowego samochodów marki Mercedes na https://ibemo.pl/samochody-osobowe/mercedes-wynajem

MercurySable99, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

MercurySable99, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author