Jeśli kupujesz nowy akumulator samochodowy (akumulator rozruchowy) – zaraz po zakupie naładuj go do pełna. Zwłaszcza wtedy, gdy jeździsz samochodem na krótkich trasach. Albo korzystasz z auta sporadycznie. Dlaczego warto naładować akumulator samochodowy po zakupie?

Akumulator samochodowy podlega procesor naturalnego samorozładowania. Proces ten przyspiesza w niskich oraz bardzo wysokich temperaturach. To między innymi dlatego akumulator samochodowy rozładowuje się zimą i w trakcie gorących dni.
Optymalna temperatura dla przechowywania akumulatora samochodowego to 20 stopni Celsjusza. W tej temperaturze akumulator samochodowy rozładowuje się najwolniej.

Jednak, dalej się rozładowuje.
Ile akumulatorów jest w dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym? Od kilkudziesięciu do kilkuset, w zależności od wielkości sklepu.
Czy w magazynie takiego sklepu panuje idealna temperatura 20 stopni? Wątpliwe, zwłaszcza teraz, gdy ceny energii są wysokie.
Czy ktoś ma czas i ochotę na doładowywanie takich akumulatorów? Poza tym ładowanie akumulatorów kosztuje. Ładowarka nie pracuje za darmo. A prąd jest drogi.

Dlatego, bez względu na to, gdzie kupujesz akumulator, doładuj go po zakupie, do pełna. Albo przejedź samochodem z 30 kilometrów. W końcu – masz nowy akumulator. Takie święto nie zdarza się często.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.