Chcesz wynająć samochód z wypożyczalni, ale nie wiesz jak to zrobić? Przedstawiamy Ci najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci odpowiednio przejść przez proces rezerwacji pojazdu. Z pewnością warto skorzystać z usług wypożyczalni ze względu na wygodę oraz szereg oferowanych usług.

Wybierz markę i model samochodu

W pierwszym etapie wynajmu należy wybrać dla siebie odpowiedni samochód. We flocie wypożyczalni znajdziemy auta luksusowe, miejskie, sportowe, premium czy SUV-y. Warto zatem zastanowić się, jakiego samochodu potrzebujemy – miejskiego ze sportowym zacięciem czy może komfortowego dla całej rodziny? Wszystko zależy od sytuacji i tego, w jaki sposób chcemy użytkować auto. Przede wszystkim w wypożyczalni znajdziemy samochody nowe lub jedynie kilkuletnie, które posiadają dodatkowo pełne pakiety ubezpieczeń wraz z możliwością serwisowania. Dlatego wszelkie naprawy, awarie czy wymiana opon zostaje po stronie wypożyczalni i to z ich pomocą wszystko się odbywa.

Zapoznaj się z regulaminem i zasadami wypożyczalni

Przed rozpoczęciem wynajmu należy dobrze zapoznać się z regulaminem danej wypożyczalni. Znajdziemy tam zazwyczaj ważne dla nas informacje odnośnie samego wypożyczenia, ale również opłat czy usług dodatkowych. Podczas zapoznania się z zasadami wypożyczalni warto zwrócić uwagę na pojęcia – limit kilometrów oraz kaucja zwrotna. Warto sprawdzić, czy dana wypożyczalnia nie uiszcza dodatkowych opłat za przekroczenie limitu lub nie wymaga kaucji zwrotnej.

Wybierz formę rezerwacji i okres wynajmu

Wypożyczalnie oferują najczęściej 3 możliwości wypożyczenia samochodu:
wynajem krótkoterminowy – od 1 do najczęściej 30 dni,
wynajem średnioterminowy – od 30 dni do 12 lub 24 miesięcy,
wynajem długoterminowy – zazwyczaj od 2 do 4 lub 5 lat.
Ponadto niektóre wypożyczalnie umożliwiają wynajęcie samochodu nawet na godziny. Opłaty za pojazd dokonuje się dobowo lub godzinowo – wszystko właśnie zależy od formy rezerwacji oraz okresu wynajmu.

Zarezerwuj samochód

W ostatnim kroku po zapoznaniu się z regulaminem, wyborze samochodu oraz okresu wynajmu należy bezpośrednio dokonać rezerwacji. Możemy to zrobić za pomocą formularza kontaktowego, gdzie musimy wpisać następujące dane: datę, godzinę i miejsce odbioru oraz zwrotu, markę wraz z modelem samochodu oraz usługi dodatkowe. W kolejnym kroku potwierdzamy rezerwację. Powinniśmy także otrzymać zatwierdzenie transakcji przez wypożyczalnie – zazwyczaj odbywa się to automatycznie lub oczekując na odpowiedź z wypożyczalni. Warto również zapoznać się z zasadami związanymi z dokonaniem płatności. W większości przypadkach za rezerwację uiszczamy opłatę poprzez kartę płatniczą lub przelew tradycyjny. Wynająć samochód można również drogą e-mail oraz telefonicznie. Jednak najszybszym sposobem rezerwacji jest formularz online, który ułatwia i usprawnia proces wynajmu. Jeśli szukamy odpowiedniej wypożyczalni, to Global Elite Car Warszawa będzie najlepszym rozwiązaniem. Przez Internet jesteśmy w stanie znaleźć wiele firm, które oferują usługi związanie z wynajmem samochodów.
źródło zdjęcia: freepik.com

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się