Jeśli kupisz alkomat wysokiej jakości, urządzenie może Ci służyć wiernie przez wiele lat. Musisz tylko wiedzieć: jak dbać o alkomat, jak prawidłowo dokonywać pomiaru alkomatem i jak chronić alkomat przez uszkodzeniem. To wszystko jest bardzo proste.

Na rynku jest kilka rodzajów alkomatów. Alkomaty jednorazowe są mało precyzyjne, a pomiar nimi przypomina wróżenie z fusów. Najlepsze są alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym. To urządzenia elektroniczne, bardzo proste w obsłudze, a do tego oferujące dokładny wynik pomiaru.

Akomat Promiler Isober30 test opis dane techniczne https://www.motorewia.pl

Akomat Promiler Isober30 test opis dane techniczne https://www.motorewia.pl

Jak dokonywać pomiaru alkomatem właściwy sposób? Jeśli tego nie wiesz – możesz zepsuć swój alkomat bardzo szybko!

Pomiaru alkomatem elektronicznym dokonuje się 30 minut od czasu ostatniego spożycia alkoholu. Jeśli dokonasz pomiaru wcześniej, uszkodzisz najważniejszą część alkomatu – czyli jego sensor elektrochemiczny. To bardzo ważne.
Jeśli korzystasz samodzielnie z alkomatu (tylko Ty), możesz wybrać urządzenie z czujnikiem wielorazowym. Jeśli z alkomatu korzystają inni – stosuj czujniki jednorazowe.
30 minut przed pomiarem nie powinno się także jeść, jak również stosować płynu do płukania ust.

Pamiętaj, że alkomat umożliwia przeprowadzenie pomiaru w określonych temperaturach. Na przykład, od 5 stopni Celsjusza wzwyż. Dlatego nie dokonuj pomiarów w temperaturach innych, niż wskazane przez producenta.

Zazwyczaj alkomat wyposażony jest w jeden przycisk. Wystarcza on do całej obsługi urządzenia. Przycisk jest bardzo delikatny. Nie naciskaj go mocno, albowiem doprowadzisz do uszkodzenia alkomatu.
Delikatnie wciśnij. Urządzenie się włączy. Po prostu obserwuj to, co widać na ekranie. Alkomat daje Ci znać kiedy jest gotowy do pracy. Patrz na ekran i słuchaj sygnałów dźwiękowych.

akumulatorki

Jak dbać o alkomat?

W urządzeniu montuj dobre baterie alkaliczne albo markowe akumulatorki. Najtańsze baterie mogą się rozlać, co uszkodzi urządzenie.
Nie wystawiaj alkomatu na działanie wysokich temperatur. Nie zostawiaj go w nagrzanym aucie.
Alkomat może ulec uszkodzeniu, jeśli wystawisz go na działanie mrozu. Tak samo, jak telefon. Przechowuj alkomat w domu, nie wystawiając go na ekstremalne temperatury.
Jeśli nosisz alkomat w torbie albo kieszeni – stosuj do niego etui ochronne. Jeśli producent go nie dołączył, kup proste etui do telefonu komórkowego. Na przykład tzw. skarpety. Alkomat jest mniejszy od telefonu, zatem im mniejsze etui, tym lepiej.
Etui ochroni ekran alkomatu przed uszkodzeniami – zarysowaniami itd., które potem utrudnią korzystanie z niego.

Jak serwisować alkomat?

Raz na rok, albo co 1000 pomiarów, alkomat trzeba poddać kalibracji.
Jeśli alkomat został kupiony w dobrej firmie, to pierwsza kalibracja jest zazwyczaj za darmo, w ramach gwarancji. Kolejne są przeprowadzane w polskim serwisie, przez specjalistów.

Alkomat warto regularnie czyścić, stosując bardzo delikatne środki do pielęgnacji tworzywa i ekranów.

 

kalibracja

Najlepsze alkomaty znajdziesz w ofercie Promiler

Jeśli szukasz urządzenia, które będzie trwałe, świetnie wykonane, precyzyjne, które obsłużysz jednym przyciskiem bez konieczności czytania instrukcji obsługi – wybierz alkomat Promiler. Albo innych marek (również tańszych), sprzedawanych przez Promiler na polskim rynku. To urządzenia projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów.
Promiler dostarcza alkomaty dla najbardziej wymagających klientów – w tym dla polskiej Policji.

Bez problemu znajdziesz urządzenie dla siebie – jest ich mnóstwo! Sprawdź ofertę, wybierz alkomat i dbaj o niego tak, jak zalecamy w naszym artykule. Alkomat będzie Ci służyć bardzo długo. Promiler zapewnia serwis i kalibrację urządzeń w swoim serwisie.

Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.