Kamera samochodowa albo jak kto woli, wideorejestrator, pozwala wyjść z wielu opresji. Dzięki niej można łatwo ustalić, kto zawinił w wypadku, albo w kolizji drogowej. Kamera samochodowa jest także doskonałym wyposażeniem dla turystów.

Dobry sprzęt nie tylko nagrywa obraz w bardzo dobrej rozdzielczości i pozwala go potem odtworzyć bezpośrednio na telewizorze. Można także zrobić zdjęcie jadącemu ulicą pięknemu Citroenowi 2CV, bez konieczności wyciągania telefonu i odrywania rąk od kierownicy. Wygodnie i szybko. Turysta, wielbiciel pięknych widoków albo niepowtarzalnej architektury, może zatrzymać się na chwilę, odpiąć kamerę z uchwytu i wykorzystać ją jako aparat fotograficzny, do zrobienia kilku ładnych zdjęć. Jedynym ograniczeniem jest słaba pojemność baterii, ale jest to spowodowane małymi wymiarami urządzenia, dzięki czemu nie zasłania ono widoczności.

LS 470W -  materiały prasowe

LS 470W – materiały prasowe

Na rynku znaleźć można mnóstwo modeli kamer samochodowych. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt złotych, ale nagrywają obraz bardzo słabej jakości. Najlepsze, kosztują minimum 1000 złotych, ale w zamian zapewniają świetny obraz w jakości Full HD oraz wiele dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Jedną z nich jest moduł GPS, który cały czas zapisuje położenie samochodu oraz jego prędkość. Dzięki temu w razie kolizji, nikt nie zarzuci posiadaczowi kamery, że jechał ze zbyt dużą prędkością.

LS470W - materiały prasowe

LS470W – materiały prasowe

 

DOD LS470W – ekskluzywna, nowoczesna kamera samochodowa

LS470W to jeden z flagowych produktów tajwańskiej firmy DOD, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych kamer samochodowych. Firma ciągle wprowadza do swojej oferty nowe produkty – na przykład zestawy kamer samochodowych RX500W czy RC500S, które wykorzystują dodatkowo drugą kamerę, obserwującą tył samochodu.

Powróćmy do DOD LS470W. Kamera ma małe wymiary (długość 112.5mm, wysokość 34.3mm, szerokość 61mm) i waży 112g. Kształt kamerki pozwala zamontować ją przed samym lusterkiem wewnętrznym. Dzięki temu kamera w żaden sposób nie zasłania widoczności kierowcy. Można też zamontować ją nieco z boku, co pozwoli obserwować obraz, wyświetlany na ekranie kamery (ekran ma przekątną 2.7cala).

Sprzęt jest starannie wykonany i łatwy w obsłudze. Posiada polskie menu. Na ekranie kamerki wyświetlają się ikonki wszystkich uruchomionych opcji oraz parametrów nagrywania.

DSC_0179

Kamerka ma wbudowany czujnik ruchu, dzięki któremu (po wcześniejszym podłączeniu do zasilania) samodzielnie uruchamia nagrywanie. Czujnik wykrywa też ruch innych pojazdów oraz osób, zatem nagrywa także wtedy, gdy auto zatrzymuje się na kilka minut, na przykład na krótkim postoju na parkingu. Dzięki temu możliwe jest też nagranie sytuacji, w której inny pojazd uszkodzi nasz samochód w czasie postoju, podczas parkowania.

Największą zaletą kamery DOD LS470W jest możliwość nagrywania filmów w doskonałej jakości Full HD (w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli). Kamera nagrywa świetnie, zarówno w dzień jak i w nocy. Obraz jest wyraźny i czysty.

httpss://www.youtube.com/watch?v=V_yvakkVjlA

 

Dla kierowcy bardzo ważny jest kąt nagrywania. W najtańszych kamerach, kąt widzenia to najczęściej sto stopni. W bardzo dobrych – sto trzydzieści stopni. DOD LS470W wykorzystuje szerokokątny obiektyw o kącie widzenia stu pięćdziesięciu stopni. Co to daje w praktyce? W najtańszej kamerze widać przede wszystkim to, co dzieje się z przodu auta. DOD LS470W zapewnia za to świetną widoczność także na boki, co szczególnie sprawdza się w czasie jazdy po drogach wielopasmowych. Znów można wspomnieć o zastosowaniu turystycznym – na kamerze doskonale widać otoczenie dróg, można zatem filmować piękne krajobrazy w czasie jazdy (w tym przypadku trzeba mieć przy sobie kilka kart pamięci, jeśli chce się nagrać nieco dłuższy materiał). Kamera posiada też bezpośrednie wejście HDMI, dzięki czemu można ją bezpośrednio podłączyć pod telewizor i odtworzyć obraz.

Producent dołącza także płytę ze specjalnym odtwarzaczem filmów (VLC Media Player).

httpss://www.youtube.com/watch?v=7fiWLnS2tIE

 

Filmy nagrywane są w formacie MOV. Kamera obsługuje karty Micro SD do 32 GB. Nagrywane filmy są dzielone na części wielkości 500 MB. Po zapełnieniu karty pamięci, kamera zaczyna nagrywać nowy film w miejscu najstarszego. Nagrywanie zostaje przerwane, jeśli kierowca wciśnie przycisk „zdarzenie”, umieszczony po lewej stronie kamery (żółty trójkąt z wykrzyknikiem), albo wtedy, gdy wmontowany w kamerze czujnik zarejestruje wstrząs, spowodowany wypadkiem.

DOD LS470W pełni także funkcję aparatu fotograficznego, zatem zaraz po zdarzeniu drogowym, można dzięki niej zrobić zdjęcia, dokumentujące wypadek.

DOD LS470W posiada wbudowany moduł GPS. Dzięki niemu na filmach zapisywane jest położenie samochodu oraz jego prędkość. W przypadku zdarzenia drogowego nikt nie zarzuci kierowcy, że jechał zbyt szybko. Poza tym na filmach zapisywana jest także data oraz czas. W górnej części ekranu wyświetlana jest czułość, z jaką matryca kamery reaguje na światło (ISO). Sprzęt wyposażony jest także w czuły mikrofon.

Print 1

Na koniec jazdy wyświetlane jest podsumowanie – średnia prędkość, odległość oraz czas jazdy.

Aktualnie do sprzedaży trafiła kamera LS470W+, wyposażona dodatkowo w filtr polaryzacyjny. Dzięki niemo można zwiększyć intensywność nagrywanych kolorów, jak również, co ważne szczególnie latem, zmniejszyć odbłyski słońca od szyby.

Kamera DOD LS470W kosztuje około 1100 złotych. Dla przeciętnego właściciela kilkunastoletniego auta będzie to z pewnością zbyt duży wydatek. Ale posiadacze aut klasy premium powinni pomyśleć o tym, aby wyposażyć swoje auta w elitarną kamerę LS470W. Warto, bo to znacznie zwiększy bezpieczeństwo, pozwoli uniknąć kłopotliwych sytuacji, a do tego dzięki niej będzie można nagrywać świetne filmy z ciekawych podróży. Trzeba tylko pamiętać o zakupie kilku kart pamięci.

DOD LS470W - materiały prasowe

DOD LS470W – materiały prasowe

Dane techniczne:
– Sensor: SONY Exmor CMOS
– Dostępne rozdzielczości: 1920×1080@30fps, 1280×720@30fps, 1280X720@60fps, 848×480@30fps, 640×480@30fps
– Format nagranych filmów: MOV
– Czułość ISO: do 12800
– Szerokość kąta widzenia: 150o
– Przysłona: f/1.6
– Wyświetlacz: ekran 2,7” 16:9 TFT LCD
– Bateria: 3.7 V 200 mAh Li-Ion

Zestaw obejmuje kamerę, ładowarkę samochodową, dwa uchwyty i płytę z oprogramowaniem.
 

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się