Portal Motoryzacyjny Motorewia

Samochody-Motoryzacja-Automotive-Automobile

ALKOMATY DLA KIEROWCÓW

Pijani kierowcy „latający” nad rondami

Kiedyś było takie powiedzenie „gdyby głupota umiała latać”. W przypadku pijanych kierowców już dwukrotnie znalazło ono zastosowanie w praktyce. Do czego zdolny jest pijany kierowca? Potrafi zmienić swój samochód w pojazd latający. Co prawda, na krótki dystans, ale jednak.

W dzisiejszym tekście opiszemy dwa przypadki, które miały miejsce w Polsce. W obydwu z nich kierowcy jechali niewielkimi autami. I w obydwu, na szczęście, sprawcy byli jedynymi poszkodowanymi.

23 lutego 2022 roku, kilka minut po 9 rano.
34 latek, jadący samochodem marki Rover „przeleciał” nad rondem w Grabowie nad Prosną.

Do zdarzenia doszło w okolicach marketu Dino, przy ul. Konstytucji 3 Maja.
Mężczyzna najprawdopodobniej zasnął za kierownicę i dlatego nie zauważył ronda.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że „lotnik z Grabowa” miał we krwi 3 promile alkoholu.
Co ważne, pijany kierowca chciał jeszcze uciec po wylądowaniu za rondem. Jednak, na szczęście, uniemożliwił mu to kierowca ciężarówki, który jechał za nim. Poza tym, na filmie widać, że auto po zderzeniu z asfaltem zaczęło tracić płyny eksploatacyjne. Zatem podróż pijanego nie trwałaby długo.
Poza pijanym kierowcą, w aucie znajdowała się jeszcze pasażerka – 46 letnia Ukrainka.
Ani kierowca, ani pasażerka, ani na szczęście żaden inny użytkownik drogi czy pobliskiego chodnika, nie ucierpiał w tym wypadku.

12 kwietnia 2020 roku, około godziny 18 w Rąbieniu, „lotnik”, prowadzący Suzuki Swift, przeleciał nad tamtejszym rondem (ul. Aleksandrowska i Pańska). 41 letni kierowca wzbił się w powietrze, dzięki betonowej podstawie ronda, przeleciał nad pomnikiem Jana Pawła II i wylądował na terenie kościoła. Samochód uderzył w budynek gospodarczy parafii. Mężczyzna został zakleszczony w uszkodzonym aucie. W chwili wypadku, mężczyzna miał 1.4 promila alkoholu we krwi.
41 latek spędził miesiąc w szpitalu. Poddał się dobrowolnie karze. Otrzymał wyrok rok więzienia, w zawieszeniu na 3 lata.

Kierowcy latający nad rondem – nie tylko w Polsce

Pijani kierowcy, którzy przelatują przez rondo, to nie tylko polska specjalność. Poniżej filmy, pokazujące wypadki w Anglii i w USA.

Z pijanymi kierowcami trzeba walczyć bez litości. Obecnie znacznie zaostrzono kary za jazdę po pijanemu. Prawidłowo.
Nie zmieniło się za to najskuteczniejsze narzędzie, używane przez policjantów.

Skuteczne narzędzie do walki z pijanymi i do samokontroli

Liderem polskiego rynku alkomatów jest firma PROMILER https://www.Promiler.pl z Poznania. Na zlecenie firmy PROMILER produkowane są między innymi urządzenia PROMILER iBLOW, dostarczane dla polskiej Policji (słynne „żółte pałki”). Urządzenia PROMILER cechuje wysoka precyzja działania (dzięki najwyższej jakości czujnikom), doskonała jakość wykonania, świetny wygląd i łatwość obsługi. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów. Żółte pałki umożliwiają skuteczną walkę z piratami drogowymi.

Promiler oferuje także świetne alkomaty dla typowego kierowcy. Wiele z nich zostało przez nas przetestowanych. Nowoczesny alkomat pozwala sprawdzić, czy kierowca może wsiąść za kierownicę, czy powinien zrezygnować z jazdy. Urządzenia Promiler są precyzyjne, łatwe w obsłudze i świetnie wykonane.
Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce.

Alkotester - strona główna

MENU
– > POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ
– > MAGAZYN MOTORYZACYJNY
– > TECHNIKA MOTORYZACYJNA I DIAGNOSTYKA
– > SAMODZIELNE NAPRAWY SAMOCHODÓW– ZAOCZNE TECHNIKUM DRUCIARSTWA SAMOCHODOWEGO
– > ELEKTROMOBILNOŚĆ I SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, WADY ELEKTROMOBILNOŚCI
– > DETAILING
– > FELIETONY MOTORYZACYJNE, CIEKAWOSTKI MOTORYZACYJNE, HUMOR MOTORYZACYJNY
– > DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA
– > MOTOCYKLE
– > MILITARIA – MOTORYZACJA I WOJSKO
– > MOTORYZACJA I POLITYKA
– > TESTY SAMOCHODÓW
– > AKCESORIA DLA KIEROWCÓW
– > SAMOCHODY ŚWIATA
– > PODRÓŻE i SLOW DRIVING
– > MOTOREWIA NA FACEBOOK
– > MOTOREWIA NA TWITTER
– > POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.