Alkomat elektroniczny (np. elektrochemiczny) to urządzenie, które wymaga odpowiedniego obchodzenia się z nim. Trzeba pamiętać o konieczności serwisu i ochrony urządzenia przed uszkodzeniami. Wiele osób nie czyta instrukcji. A to sprawia, że mogą one uszkodzić alkomat już po pierwszym użyciu.

Na pewno chcesz, żeby Twój alkomat elektroniczny służył jak najdłużej. Jeśli będziesz się stosować do kilku prostych zasad, na pewno tak będzie. Jak należy dbać o alkomat elektroniczny, żeby służył jak najdłużej?

Jak dbać o alkomat, żeby unikać awarii?

Nieodpowiednie obchodzenie się z alkomatem może spowodować, że zostanie on uszkodzony bardzo szybko przez nieświadomego użytkownika. Nieświadomość jest winą użytkownika, który nie przeczytał instrukcji.
W większości alkomatów znajduje się ostrzeżenie. Pomiaru zawartości alkoholu we krwi dokonuje się 30 minut od ostatniego spożycia alkoholu.
Jeśli ktoś użyje go wcześniej, albo zaraz po wypiciu alkoholu, uszkodzi czujnik elektrochemiczny.

Niektóre dobre alkomaty są wyposażone w system pomiaru pasywnego. Polega on na tym, że wystarczy zbliżyć alkomat do zawartości znajdującej się w pojemniku, aby określić, czy jest w niej alkohol.
Podczas takiego pomiaru należy zachować ostrożność, aby nie zanurzyć alkomatu w cieczy. To może go uszkodzić.

Najlepsi producenci alkomatów dołączają do nich specjalne etui. Jeśli takowego etui nie ma, warto je dokupić. Może je zastąpić etui na telefon z materiału, tzw. skarpeta. Dlaczego warto je stosować? Etui zabezpiecza alkomat przed porysowaniem obudowy i ekranu. Etui ochroni także alkomat w razie upadku.

etui

 

Alkomatu nie należy wystawiać na długotrwałe działanie drgań (czyli np. nie powinien być wożony w samochodzie, w tunelu środkowym, albo schowku. Lepiej wozić go w kieszeni, albo w torbie (w etui, jak wspomnieliśmy wcześniej).

Alkomatu nie należy dotykać brudnymi rękoma, tłuste substancje mogą być trudne do usunięcia z obudowy alkomatu.

Przeczytaj również: Jak wybrać dobry alkomat?

akumulatorki

W alkomacie warto stosować dobre jakościowo akumulatorki. Pozostawienie w alkomacie baterii przez długi czas, może spowodować ich rozlanie i bezpowrotne uszkodzenie alkomatu.

Jeśli z alkomatu korzystają inne osoby (niż tylko właściciel) warto stosować jednorazowe ustniki (można je bez problemu dokupić). Jeśli jednak z alkomatu korzysta jedna osoba, albo np. małżeństwo/para, to warto kupić alkomat z wbudowanym ustnikiem.
Stosowanie jednorazowych ustników pomaga w zachowaniu higieny.

alko2

 

Alkomat należy chronić przed zbyt niską albo zbyt wysoką temperaturą. Zatem nie należy go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ani na mróz. Standardowy zakres temperatury przechowywania alkomatu mieści się w przedziale od 0 do 40 st. C.

Każdy alkomat należy serwisować. Kalibracji alkomatu dokonuje się co 1000 pomiarów, albo co rok.

kalibracja

 

I co oczywiste, produkty renomowanych firm są trwałe. Jaki alkomat warto wybrać, aby być zadowolonym i cieszyć się długo z jego bezawaryjnej pracy?

Przeczytaj również: Czy po zjedzeniu cukierków z alkoholem można jechać samochodem?

alko3

Alkomaty Promiler – najlepsze na polskim rynku

Jeśli szukasz dobrych alkomatów elektrochemicznych, sprzedawanych w dobrej cenie – odwiedź sklep internetowy firmy Promiler. Promiler to polska firma, która projektuje alkomaty i zleca ich produkcję w największej na świecie firmie, która produkuje tego typu urządzenia. Mieści się ona w Korei Południowej. Urządzenia są bardzo dobrze wykonane – jakość widoczna jest zaraz po wyjęciu ich z opakowania. Czytelne ekrany, ergonomiczne kształty, tworzywa wysokiej jakości. Z alkomatów Promiler korzysta polska Policja. Tak, słynne „żółte pałki” to urządzenia tej firmy.

Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.

Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

 

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Odwiedź także StrefaMotoryzacji.Online – portal motoryzacyjny o technice stosowanej w samochodach

Podziel się