Kask stanowi najważniejszy element wyposażenia każdego motocyklisty. Oprócz zapewnienia wysokiego komfortu podczas jazdy powinien spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie zalety mają kaski integralne!

Jak wybrać najlepszy kask integralny?

Miłośnicy jednośladów najczęściej decydują się na kaski integralne, uważane za najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Popularność zawdzięczają trzem podstawowym elementom: dobrej wentylacji, dopracowanemu tłumieniu hałasów i stosunkowo niskiej wadze. Na uwagę zasługuje również aerodynamiczny kształt, pozwalający na osiąganie większych prędkości.

Wybierając kask motocyklowy, powinieneś zwrócić uwagę, czy jest wyposażony w blendę przeciwsłoneczną. To zabezpieczenie ochroni Twoje oczy przed oślepiającymi promieniami słonecznymi. Kolejna kwestia to pinlock montowany od wewnętrznej strony wizjera. Chroni on przez parowaniem.

Kask integralny do 1000 zł – jaki model wybrać?

Przeglądając dowolny ranking kasków integralnych, modułowych, szczękowych czy innych, z pewnością zauważysz, że tańszy nie zawsze znaczy gorszy. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z motocyklem, z pewnością nie chcesz wydawać dużej kwoty na akcesoria. W sklepach znajdziesz kaski w niskiej cenie, odznaczające się naprawdę dobrymi parametrami. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy niedrogie, zapewniające wysoki komfort bikera, sprawdzone kaski integralne dostępne w Dobrych Sklepach Motocyklowych. Wszystkie spełniają obowiązujące na terenie Unii Europejskiej normy bezpieczeństwa, czyli pozytywnie przeszły niezbędne testy. Ich ceny nie przekraczają tysiąca złotych. Pierwsza propozycja to sportowo-turystyczny model Arrow marki Ozone. Jest wyposażony w blendę przeciwsłoneczną i wizjer z powłoką antyparującą. Wymiana szyby jest możliwa bez użycia narzędzi.

Kask integralny czarno czerwony kask ozone

Kask integralny czarno czerwony kask ozone

Czarno-szaro-czerwony kask Ozone Arrow Fluo

Koreańska firma HJC stworzyła funkcjonalny model CS-15. Został on wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, takich jak mechanizm szybkiej wymiany szyby RapidFire i system wentylacji ACS. Zaawansowana skorupa APC jest lekka, a przy tym bardzo wytrzymała.Powierzchnia wizjera odbija promienie UV i jest odporna na zarysowania.

Kaski integralne dla motocyklistów nowoczesne i tanie - gdzie kupić?

Kaski integralne dla motocyklistów nowoczesne i tanie – gdzie kupić?

Czarny kask HJC CS-15

Trzecia propozycja to model Qualifier amerykańskiej marki Bell. Skorupa została wykonana z lekkiego materiału – polikarbonu. System NutraFog II stanowi skuteczne zabezpieczenie przed parowaniem wizjera. Wysoki komfort zapewniają profilowane poduszki powietrzne tłumiące hałas oraz aerodynamiczny profil, dzięki któremu zminimalizowano drgania.

czarny kask integralny, czarny kast matowy dla motocyklisty - gdzie kupić

czarny kask integralny, czarny kast matowy dla motocyklisty – gdzie kupić

Czarny matowy kask Bell Qualifier

Oczywiście nie istnieje podział na męskie i damskie kaski integralne. Moglibyśmy tutaj wziąć pod uwagę tylko kwestię kolorystyki, ale byłoby to bardzo subiektywne kryterium.

Kaski integralne – znajdź swój model bez wychodzenia z domu

Interesuje Cię konkretny model sportowego kasku integralnego, ale nie wiesz, czy jest dostępny w Twoim sklepie? Teraz nie musisz się o to martwić. Odwiedź stronę Dobrych Sklepów Motocyklowych i wyszukaj skorupę w odpowiednim rozmiarze i wersji kolorystycznej. Towar zamów do jednego z 70 punktów na terenie całej Polski – wszystko całkowicie za darmo! Na miejscu możesz dokonać przymiarki i podjąć ostateczną decyzję o zakupie. Pracownicy sklepów stacjonarnych zawsze chętnie Ci doradzą i udzielą cennych wskazówek. Jeżeli kask okaże się za duży, zbyt mały lub po prostu nie zdecydujesz się na jego kupno – bez żadnych konsekwencji pozostawisz go w salonie. Koniec z nietrafionymi inwestycjami!

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się