ELiX – polski producent najwyższej jakości odświeżaczy powietrza – wskazuje na najnowsze rynkowe trendy w tej branży i podpowiada, jak zapachem lepiej wyrazić siebie i podkreślić swój wizerunek.

Przez wiele lat „zapachy samochodowe” były receptą na przykrycie niezbyt przyjemnej woni wydzielanej przez wyeksploatowane pojazdy. Zaniedbane wnętrza obwieszone niezliczoną ilością choinek zapachowych stały się nawet tematem zabawnych memów. Ale przecież nie każdy jeździ starą taksówką albo podmiejskim, zatłoczonym busem. Elegancki użytkownik czystego samochodu, pasjonat motoryzacji wymaga czegoś bardziej subtelnego. Czegoś takiego, jak starannie dobrany odświeżacz powietrza. W niektórych krajach wykorzystuje się tu określenie „perfumy samochodowe” – w przypadku zadbanych wnętrz wydaje się ono nawet lepiej dopasowane.

Mocne odświeżacze powietrza w eleganckich wnętrzach są trochę jak słoń w składzie porcelany. Intensywnym aromatem przykrywają wszystko, przechodzą nawet na ubrania użytkowników. Latem bywa to nawet zabawne, kiedy intensywny zapach wanilii wskazuje, gdzie znajduje się najbliższy postój taksówek.

SAMSUNG CSC

 

Zapach – gustowny dodatek do wnętrza samochodu

Dobrej klasy odświeżacze i perfumy samochodowe mają zupełnie inne przeznaczenie. Są dyskretne i nie zastępują wizyty w samochodowym spa, tylko ją uzupełniają. Odpowiednio dobrane potrafią podkreślić delikatny zapach naturalnej, skórzanej tapicerki, idealnie wpisać się w jedyny w swoim rodzaju aromat nowego samochodu, uzupełnić eleganckie, czyste wnętrze, do którego wsiadają pasażerowie. Jeśli ktoś dba o swój samochód i uważa, że jest on ważnym elementem jego wizerunku, to nie powinien zapominać o odpowiednim zapachu do niego. Skoro na perfumy i wody toaletowe można wydawać setki, a nawet tysiące złotych, to czemu nie zadbać o to, aby codziennie cieszyć się wyjątkowym aromatem czystego, wypielęgnowanego wnętrza samochodu?

Po pierwsze nie szkodzić!

To bardzo popularne zalecenie medyczne pasuje także do branży odświeżaczy. Dobre odświeżacze nie powodują bólu głowy, ponieważ w swoim składzie nie zawierają szkodliwych substancji. Okazuje się bowiem, że przyczyną podrażnień najczęściej nie jest sam intensywny zapach, ale chemia użyta do jego produkcji (np. różnego rodzaju rozpuszczalniki). Produkty ELiX powstają w sposób bezpieczny dla zdrowia, co jest potwierdzone stosownymi certyfikatami ISO. Kupując inne produkty warto zwracać uwagę na opakowania. Producenci europejscy na ogół przestrzegają procedur i w swoich odświeżaczach stosują wyłącznie substancje z rejestru substancji dopuszczonych do użycia w Europie (pakiet ustaw REACH). Odświeżacze pochodzące z importu – zwłaszcza te zamawiane przez Internet – mogą zawierać w składzie „niespodzianki” powodujące np. ból głowy.

Aromatycznie, ale bez przesady!

Fakt, że człowiek po kilkunastu minutach przestaje odczuwać dany zapach jest rzeczą naturalną i wynika z naszej anatomii. Po prostu przyzwyczajamy się do danego aromatu. Aby podtrzymać doznania zapachowe należy stosować zbyt silnych odświeżaczy, ale co pewien czas wymieniać aromat na inny lub… nie przejmować się tym, ponieważ jeśli opuścimy samochód, to po powrocie ponownie poczujemy odświeżacz, gdyż nasze zmysły się „oczyszczą”.

Z aromatem jest tak jak z dźwiękiem. Delikatny pieści zmysły, nieco bardziej intensywny może poprawić nastrój, ale zbyt mocny sprawia dyskomfort, a nawet ból. ELiX rekomenduje stosowanie łagodnych nut zapachowych i przestrzegają przed wszelkimi przejawami przesady” – mówi Waldemar Stasiak z ELiX.

zapachy3

 

Potrafi zmienić nastrój

O tym jak ważny jest zapach samochodu doskonale zdają sobie sprawę producenci aut. Wiodące marki odróżniają się od budżetowych m.in. właśnie zapachem wnętrza. Zamiast tanich plastików czuć w nich niepowtarzalny aromat „nowego samochodu”. Co ciekawe – zapach może istotnie wpływać na nastrój i koncentrację kierowcy. Coraz częściej pojawiają się badania, które dowodzą, że zapachy trawy czy perfum mogą rozpraszać kierowcę, a nuty cytrynowa i kawowa pozwalają się lepiej skupić na drodze.

Wszystkie informacje o eleganckich perfumach samochodowych Elixscent można znaleźć na stronie internetowej https://elixscent.com. Zapraszamy do odwiedzenia.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się