Mimo ogromnego rozwoju komunikacji, pozwalającej przemieszczać się nam między miastami, krajami czy nawet kontynentami, własny samochód w wielu przypadkach może oznaczać większą wygodę, niż korzystanie z publicznych środków transportu. Pomimo posiadania własnego auta, zabranie go ze sobą w podróż nie zawsze wydaje się być najbardziej opłacalnym wyjściem.

Z kolei mimo długoletniego doświadczenia za kierownicą, możemy nie być przygotowani do jazdy w wielogodzinne trasy do oddalonego o kilkaset kilometrów miasta, czy też znajdującego się kilka tysięcy kilometrów od naszego miejsca zamieszkania celu naszej wakacyjnej podróży. W tych wszystkich sytuacjach, z pomocą przychodzą nam usługi wypożyczalni samochodów. Dzięki nim możemy pokonać większą część podróży pociągiem lub samolotem, a wynajętym samochodem swobodnie poruszać się na miejscu.

Photo by -Jérôme- on Foter.com / CC BY

Photo by -Jérôme- on Foter.com / CC BY

 

Nowoczesne wypożyczalnie


W nowoczesnych wypożyczalniach samochodów osobowych i dostawczych wszystkie formalności zostały znacznie uproszczone. Dzięki Internetowi wynajem samochodów stał się znacznie prostszy – możemy zarezerwować pojazd z każdego miejsca na świecie. Firmy takie jak chociażby Sixt rent a car,oferują dostawę zamówionego przez nas auta do odbioru w wyznaczonym przez nas miejscu. Takwięc jesteśmy w stanie wynająć samochód, który będzie na nas czekał na lotnisku. A idąc dalej tym tokiem myślenia, nie będziemy musieli marnować czasu na szukanie transportu, dzięki czemu nasze wakacje zaczną się zaraz po opuszczeniu pokładu samolotu.

 

Dzięki rosnącej popularności, którą przez ostatnie kilka lat zdobywała usługa wynajmu samochodów, zarówno wśród turystów, jak i lokalnych mieszkańców, jakość oraz ceny takich usług znacznie się poprawiły. Aktualnie firmy oferują wiele różnorodnych pojazdów do wyboru. W ofercie, wspomnianej już wcześniej, firmy Sixt znajdują się auta osobowe, coupe, terenowe, SUV-y, przestronne busy i minivany.Dodatkowo w miarę potrzeb samochód może zostać dodatkowo wyposażony w foteliki dla dzieci, mobilny router WiFi, czy nawigację GPS. Oprócz tego do dyspozycji mamy również gotowe pakiety redukcji odpowiedzialności, czy nawet możliwość wykupienia możliwości prowadzenia samochodu przez dodatkowego kierowcę, który jest szczególnie przydatny podczas dłuższych podróży i bardzo dokładnie zaplanowanego czasu.

Rynek klienta


Wraz z rozwojem rynku wynajmu samochodów konkurencja staje się coraz większa, co oczywiście sprzyja klientom. Firmy zajmujące się tego rodzaju usługami, starają się sprostać naszym wymaganiom, przez co przykładają wielką wagę do proponowanej oferty. Dzięki stronom internetowym czy aplikacjom mobilnym możemy szybko zapoznać się z ich flotą samochodową, porównać cenę kilku wypożyczalni, wybrać idealnie dopasowane dla naszych potrzeb dodatkowe usługi oraz dokonać rezerwacji samochodu online.

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się