W dzisiejszych czasach niewątpliwie podstawą gospodarki nie tylko krajowej, ale i w skali światowej, okazuje się szeroko rozumiany handel. Jego dynamiczny i prężny rozwój nie mógłby jednakże nastąpić, gdyby nie równie rozległa w swym temacie logistyka, a ściślej rzecz biorąc – jedna z jej kluczowych gałęzi, jaką okazuje się spedycja międzynarodowa.

W Polsce, jak grzyby po deszczu, wyrastają coraz to nowsze podmioty trudniące się tą częścią usług spedycyjnych. Niemniej jednak, wymiar oraz kosztowność nawet pojedynczego transportu zagranicznego to z reguły tak gigantyczne koszty dla zlecającego, że warto nie decydować się na wybór przewoźnika w ciemno. Zawsze tak istotna decyzja powinna zostać poprzedzona gruntowną selekcją. Jednym z czynników niewątpliwie na „tak” okazuje się nowoczesna oferta, uwzględniająca coraz to nowsze rozwiązania wprowadzane na rynek usług spedycyjnych. Jedną z takowych innowacji okazuje się opcja „door to door”, którą posiada od dłuższego czasu w swym wachlarzu propozycji między innymi rekomendowana firma GW Trans. Na jej przykładzie przedstawimy, jakie są zalety tego rodzaju zlecenia i na czym ono w praktyce polega.

 

 

Kilka słów drogą wstępu

W dosłownym tłumaczeniu, usługa door to door rozumiana jest jako „od drzwi do drzwi” i to by się jak najbardziej zgadzało, gdyż tego typu zlecenie bazuje na przewozie produktów z punktu startu do miejsca docelowego, a więc bezpośrednio od nadawcy, wprost do adresata. Co to daje poza wygodą? Komfort z tego wynikający to jedno, druga sprawa to znaczna redukcja ponoszonych kosztów. Teoretycznie trzeba zapłacić realizatorowi zadania, czyli firmie transportowej typu GW Trans czy każdemu innemu podmiotowi specjalizującemu się w usługach „door to door”, ale nie zapominajmy, że wówczas nasz transport jest wykonywany profesjonalnie, szybko, sprawnie, zawsze na czas, gdyż podstawową zasadą jaką kierują się rekomendowane marki jest „just in time”, czyli bez jakichkolwiek opóźnień, maksymalnie terminowo i precyzyjnie w punkt. Z pewnością jest to warte uwagi, gdy zależy nam również na zoptymalizowaniu przepływu towarów. Nie ma generalnie większego znaczenia praktyczna strona wykonania procesu przejazdu z miejsca A do miejsca B. transport może odbywać się tradycyjnie, czyli z wykorzystaniem pojazdu z floty dostawcy, a więc klasycznej ciężarówki czy tira. Można jednak także postawić na tak zwany transport multimodalny, który bazuje na spedycji kontenerowej. To rozwiązanie jest gwarantem obniżenia zarówno czasu dostawy, jak i co za tym idzie wiążących się z tym opłat. Kontenery, a w zasadzie ich właściwe użycie, pozwala na błyskawiczne dostarczenie ładunku. Usługa „door to door” to kompleksowośc i fachowość w jednym.

 

Od strony technicznej

Pod kątem czysto roboczym, omawiana forma zlecenia spedycyjnego opiera się zawsze na specjalistycznej analizie całej trasy przejazdowej. Pod lupę brany jest zarówno czas jaki szacuje się, iż transport może zająć oraz jego cena. To na dobry początek. Kolejna kwestia to wybór wyspecjalizowanych pracowników, który indywidualnie dogadają wszelkie szczegóły istotne dla kontrahenta decydującego się na ten rodzaj usługi. W „door to door” nie chodzi tylko o maksymalnie jak to możliwe przyspieszenie dostawy, ale także o jej indywidualne ustalenie w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Personalny jest też dobór wszelakich narzędzi, pojazdów i zabezpieczeń pozwalających na bezproblemowe dowiezienie produktów na wskazane miejsce. To z kolei powinno być zawsze uzależnione od rodzaju transportowanych wyrobów, jak również trasy jaką mają one do pokonania. Istnieje opcja ujęcia w ramach usługi „door to door” rezerwacji miejsca kontenerów z ładunkiem na statku czy pokładzie samolotu.

Prościej i wygodniej

Nowoczesność to zdecydowanie zaleta numer jeden, jeśli chodzi o plusy związane z dostawą w ramach „door to door”. Korzyścią jest znaczne przyspieszenie, przez co rozumie się chociażby brak angażowania w proces logistyczny kilku zupełnie różnych pośredników, jak to często ma miejsce w przypadku klasycznego transportu. Dodatkową zaletą, jaką wyróżniają ci, którzy z usługi „door to door” mieli już niegdyś okazję skorzystać jest personalizacja. Każde zlecenie jest inne, traktowane priorytetowo, indywidualnie i nie masowo jak to również powszechne jest w dziedzinie spedycji. Towar przybywa pod wskazany przez wysyłającego adres dokładnie wtedy, kiedy zażyczy sobie tego zleceniodawca. To także specjaliści od spraw logistyki odpowiadają za bezpieczeństwo dostarczanych przedmiotów, więc klient nie ma się o co obawiać.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się