Wybór nowego samochodu nie jest taką łatwą sprawą. Zwłaszcza, gdy szukamy auta uniwersalnego, idealnie sprawdzającego się na co dzień, ale okazjonalnie pozwalającego również komfortowo pokonać dłuższą trasę z całą rodziną. W te kryteria znakomicie wpisuje się najnowsza odsłona Suzuki Ignis. Bardzo dobre wyniki sprzedaży tego modelu dowodzą, że polscy kierowcy „kupili” wizję japońskich konstruktorów, czemu trudno się dziwić, gdy przyjrzymy się Ignisowi nieco bliżej.

Suzuki2

Ciekawa linia nadwozia

Suzuki Ignis należy do tych samochodów, których design nikogo nie pozostawia obojętnym. Auto ma bardzo wyrazistą linię nadwozia, szczególnie w tylnej części. Jest to zatem dobra propozycja dla każdego, kto nie lubi być anonimowy na drodze, w motoryzacji ceni sobie indywidualny styl i chce mieć samochód, który cieszy oko za każdym razem, gdy do niego podchodzimy. Taki właśnie jest Ignis.

Projektanci Suzuki stworzyli samochód, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z typowym „mieszczuchem”. Zwarta linia nadwozia, brak długich „zwisów”, lekko zwiększony prześwit, a do tego jeszcze relingi dachowe – Ignis pod względem czysto stylistycznym jest trudny do zaszufladkowania.

Suzuki3

Jego naturalne środowisko to zatłoczone miasto

Suzuki Ignis dzięki kompaktowej konstrukcji jest wyjątkowo zwinny na zatłoczonych uliczkach. Bez problemu przeciska się między zaparkowanymi samochodami, nie ma najmniejszego problemu z tym, aby wcisnąć się nim na ostatnie, wąskie miejsce parkingowe w centrum czy pod galerią handlową. Warto również podkreślić bardzo łatwe manewrowanie, co jest zasługą elektrycznego wspomagania kierownicy oraz niewielkiego promienia skrętu.

Ignis zapewnia również nieco wyższą pozycję za kierownicą. Docenimy to głównie w mieście, nie musząc już wychylać się przez szybę, aby dostrzec zmieniającą się sygnalizację świetlną. Z kolei zwiększony prześwit umożliwia bezstresowe podjeżdżanie pod krawężniki czy pokonywanie przejazdów tramwajowych.

Suzuki4

Komfortowe warunki do podróżowania

Postrzeganie Suzuki Ignisa diametralnie zmienia się w momencie, gdy zajrzymy do środka. Wnętrze zaskakuje ilością miejsca dla kierowcy i pasażerów, zapewniając komfortowe warunki dla czterech dorosłych osób lub rodziny 2+2 (na tylnej kanapie można bez problemu zamontować dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce). Uwagę zwraca również bogate wyposażenie – znajdziemy tutaj szereg elementów zwiększających wygodę oraz poziom bezpieczeństwa (m.in. systemy zapobiegające kolizjom czy nowoczesny system inforozrywki z Bluetooth).

Suzuki5

Mocną stroną Ignisa są walory przewozowe tego modelu. Bagażnik jest nieprzeciętnie pojemny w stosunku do wymiarów zewnętrznych samochodu (aż 267 litrów). Dzięki temu propozycja japońskiego producenta śmiało może pełnić funkcję podstawowego środka transportu dla rodziny, również na weekendowe czy wakacyjne wyjazdy.

O tym, jak udanym modelem jest Suzuki Ignis możesz się przekonać podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer marki – MM Cars Suzuki Katowice, Zabrze, Lubin i Warszawa.

Suzuki6

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author