Suzuki Ignis Hybrid nie jest częstym widokiem na polskich drogach. To zaleta z punktu widzenia osób, które lubią się wyróżniać i szukają samochodu niesztampowego. Ignis przekonuje do siebie nie tylko atrakcyjnym designem, ale przede wszystkim nieprzeciętną funkcjonalnością. Gdy dodamy do tego ponadprzeciętne zdolności terenowe, to zyskamy obraz samochodu, który na pewno warto uwzględnić w swoich planach zakupowych – zwłaszcza w tak atrakcyjnej cenie. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Suzuki Ignis Hybrid z napędem mild hybryd

Od razu wyjaśnijmy, że Suzuki Ignis Hybrid to nie samochód elektryczny, a nawet nie klasyczna hybryda. Technologia mild hybrid, czyli tzw. „miękka hybryda”, to rozwiązanie od lat stosowane przez Suzuki w wielu modelach japońskiego producenta. Polega ono na tym, że silnik benzynowy (w tym przypadku 1.2 DUALJET) jest wspomagany przez generator elektryczny ISG 2,3 kW dodatkową mocą i momentem obrotowym do 50 Nm.
Ta pomoc jest wyraźnie wyczuwalna – samochód zyskuje na dynamice, a przy tym zużywa zauważalnie mniej paliwa. Według producenta Ignis w cyklu mieszanym może się zadowolić zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów.

Idealny do miasta, dobry na krótką trasę

Suzuki Ignis Hybrid to przede wszystkim samochód miejski. W takich warunkach użytkowych szczególnie docenimy wysoką pozycję za kierownicą, krótkie zwisy, kompaktową budowę oraz zwiększony prześwit, co bardzo ułatwia manewrowanie, parkowanie i podjeżdżanie pod krawężniki.
Nie ma natomiast żadnego problemu z tym, aby wybrać się Ignisem w trasę, nawet z kompletem pasażerów. To fajny samochód na weekendowe wypady za miasto. Układ napędowy potrafi pozytywnie zaskoczyć dynamiką, gwarantując przy tym niskie zużycie paliwa.
Wspomnijmy również o bagażniku, który jest w sam raz na walizki na 2-3 dniowy wyjazd. Ma pojemność 267 litrów, a to jeden z lepszych wyników w tej klasie pojazdów.

Dzielny w terenie

Suzuki Ignis Hybrid to samochód wszechstronny, którym można bez żadnych obaw zjechać z asfaltu na drogę gruntową. Auto znakomicie radzi sobie w terenie, zapewniając również pewność prowadzenia na śliskiej i mokrej nawierzchni.
Za nieprzeciętne właściwości jezdne i terenowe odpowiada układ ALLGRIP AUTO, którego zadaniem jest automatyczne przekazywanie momentu obrotowego na koła przedniej, tylnej lub obu osi – w zależności od aktualnych warunków drogowych. Przydatnym dodatkiem jest również system HHC-HDC ułatwiający podjeżdżanie i zjeżdżanie ze stromych wzniesień.

Cena Suzuki Ignis Hybrid to mocna strona tego modelu

Suzuki Ignis Hybrid jest naprawdę korzystnie wycenionym samochodem, szczególnie biorąc pod uwagę poziom wyposażenia, dynamiczny i oszczędny napęd hybrydowy oraz dobrą jakość wykonania auta.
Po indywidualną ofertę na zakup Suzuki Ignis Hybrid zgłoś się do doradcy autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki (https://mmcars.suzuki.pl/auto), który posiada salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i w nowej lokalizacji w Warszawie przy al. Jerozolimskich 217.
Więcej informacji o Suzuki Ignis Hybrid znajdziesz na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/suzuki-ignis-hybrid-katowice-cena-jazda-testowa-promocja-uzywane-na-otomoto.

Podziel się

About The Author