Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki prezent świąteczny kupić swoim bliskim. Bezsensownie wydanie pieniędzy nie ma sensu. Kolejny zestaw kosmetyków, słodycze, drobiazgi. Warto kupić coś, co jest przydatne, trwałe i niezbyt drogie. Co? Dobrym pomysłem na prezent dla kierowcy jest alkomat elektrochemiczny. Za nieco ponad 200 złotych, można kupić przydatne i trwałe urządzenie, które będzie pracować przez kilka lat. I które znacząco zwiększy bezpieczeństwo kierowcy.

Nie oszukujmy się. Większość imprez w Polsce, rodzinnych i związanych ze spotkaniami przyjacielskimi, wiąże się z piciem alkoholu. Ludzie są wygodni. Lubią na takie spotkania jeździć samochodami. Jest to możliwe. Wystarczy, że kierowca nie spożywa alkoholu, a reszta rodziny może pić alkohol do woli.
W praktyce bywa jednak nieco inaczej.
Uczestnicy takich imprez bardzo często namawiają także kierowców do wypicia alkoholu. Jedna lampka wina jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Tak samo, jak kieliszek koniaku, albo wódki. A potem jeszcze jeden. Co to jest, taka ilość, na takiego chłopa?
To wszystko wywietrzeje z głowy, zanim wyjdziesz z domu!
Nawet, jak cię Policja złapie, to i tak zmieścisz się w normie!

Czym to się może skończyć? Utratą prawa jazdy, wysokim mandatem (od stycznia kary za jazdę po spożyciu alkoholu bardzo wzrosną – i bardzo dobrze). Po wykryciu przez policjantów większych ilości alkoholu we krwi kierowcy może mu grozić kara więzienia i utrata prawa jazdy.
A przecież kierowca po spożyciu alkoholu może też spowodować wypadek. Alkohol sprawia, że wielu ludzi traci poczucie rzeczywistości. Ludzie zbytnio wierzą w swoje umiejętności. I to może się skończyć tragicznie.

Alkomaty marki PROMILER to nie tylko urządzenia wykorzystywane przez Policję. To także alkomaty osobiste o dużej czułości

Alkomat elektrochemiczny – świetny pomysł na prezent świąteczny dla kierowcy

Alkomat elektrochemiczny to małe urządzenie, które jest mniejsze od telefonu komórkowego.
Można mieć je zawsze w torbie, albo w kieszeni.
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy je włączyć, odczekać kilka chwil, potem założyć ustnik i dmuchnąć (należy pamiętać o tym, żeby pomiaru dokonywać 30 minut po spożyciu alkoholu). Urządzenia prowadzą użytkownika sygnałami graficznymi i dźwiękowymi. Cała obsługa odbywa się jednym przyciskiem. Kilkanaście sekund po dmuchnięciu w ustnik, na ekranie pojawia się zawartość alkoholu we krwi.
Nawet, jeśli mieści się w normie, warto jeszcze poczekać 30 minut i dokonać kolejnego pomiaru. I już wiadomo, czy można bezpiecznie wracać do domu.

Najlepsze alkomaty elektrochemiczne sprzedaje firma PROMILEr https://www.promiler.pl, która oferuje alkomaty osobiste oraz specjalistyczne. Promiler dostarcza alkomaty także dla Policji. To słynne urządzenia PROMILER iBlow, znane jako żółta pałka.
Alkomaty PROMILER są projektowane w Polsce, a produkuje je największy producent alkomatów na świecie, który mieści się w Korei Południowej. Alkomaty wykonane są z najlepszych materiałów. Są trwałe, eleganckie i bardzo łatwe w obsłudze. Cechują się bardzo wysoką precyzją działania. Czego chcieć więcej od alkomatu?

Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami marek PROMILER, PRO-X, GTX czy też AlcoForce.

Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się