Choć MINI z powodzeniem funkcjonuje na światowym rynku motoryzacyjnym już od ponad dwudziestu lat, to dopiero niedawno odbyła się premiera w pełni elektrycznego modelu — MINI Hatch Electric. Najnowsza, trzydrzwiowa wersja MINI Electric jest wręcz naszpikowana innowacyjnymi rozwiązaniami i nowinkami technologicznymi. Oznaczono ją dodatkowo symbolem SE. Wchodzi w skład bogatej, trzeciej już generacji aut z rodziny MINI. Samochód dostępny jest w wersjach One, Cabrio oraz Cooper.

 

Elektryzujące wyzwania przyszłości

MINI to bez wątpienia synonim klasy, rzemieślniczego kunsztu oraz perfekcyjnej elektromobilności. To właśnie dzięki tym trzem cechom jest ono w stanie już dziś sprostać wyzwaniom przyszłości — nowoczesnej stylistyce, wytrzymałości i bezpieczeństwu oraz wyśrubowanym normom ekologicznym.

Co znajdziemy pod maską MINI Hatch Electric?

Jest tam przede wszystkim wysokonapięciowy, wydajny akumulator (bateria), w skład którego wchodzi 96 ogniw. Przekłada się to na pojemność 32,6 kWh.
Kolejną zaletą tego akumulatora jest jego umiejscowienie. A znajduje się on tuż pod podłogą auta. Dzięki temu samochód cechuje się niskim środkiem ciężkości, co jest szczególnie przydatne podczas dynamicznej jazdy na zakrętach.

Nowe Mini Hatch Electric

Nowe Mini Hatch Electric

 

Dynamika MINI Hatch

Ten niesamowity MINI Electric to także wysoka dynamika jazdy. Auto jest w stanie uzyskać moc aż 184 KM (135 kW). Osiąga też niemały zasięg, bo aż 253 km (wg WLTP). Jeśli chodzi zaś o przyspieszenie, to również jest imponujące — od zera do setki w zaledwie 7,3 sekundy.

Przestronne wnętrze i bagażnik

MINI Hatch oferuje cztery wygodne i umożliwiające indywidualne wyprofilowanie ergonomiczne siedzenia. Pojemność bagażnika wynosi 211 litrów i można ją zwiększyć do aż 731 litrów.

Charakterystyczny design

MINI to charakterystyczna stylistyka, która zdecydowanie odróżnia go od innych aut. Jest wyrazista, z pazurem, zauważalna. Odnajdziemy ją w wielu charakterystycznych detalach wewnątrz (kierownica, wskaźniki, skrzynia biegów), jak i na zewnątrz — w ozdobnikach bocznych, diodowych kierunkowskazach, czy futurystycznym tylnym zderzaku.

 

Także kolor w MINI ma znaczenie i nie jest przypadkowy.

Dach to możliwość wyboru wielotonowego odcienia, który jest jedyny w swoim rodzaju. To wręcz rewolucja w lakiernictwie. Stanowi przejście od mrocznego San Marino Blue, przez jaskrawy Pearly Aqua Blue, aby na końcu uzyskać Jet Black.

 

Dokąd po MINI Hatch?

Auta elektryczne w wersji MINI Hatch znajdziemy i wygodnie przetestujemy w autoryzowanych salonach dealerskich MINI M-Cars. Samochody te dostępne są w różnych opcjach finansowania, jak kredyt czy leasing.

A na koniec — wisienka na torcie!

Warto też pamiętać o programach rządowych wspierających rozwój polskiej elektromobilności jak, chociażby „Mój elektryk”. W ramach tej inicjatywy dostępne są bezzwrotne dotacje na zakup i leasing samochodów zero emisyjnych, a więc jak najbardziej dotyczy to też opcji MINI Electric. Także „Karta Dużej rodziny” upoważnia do zakupów ze zniżkami w salonach MINI M-Cars.

miniel2

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

 

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się

About The Author