Dla wielu osób w naszym kraju wciąż jeszcze wynajem samochodu stanowi swego rodzaju niewiadomą. Choć każdy z nas wie,że jest to rozwiązanie korzystne, z sukcesem stosowane wśród naszych zachodnich sąsiadów my zwykle mamy różnego rodzaju obawy. O czym więc powinniśmy pamiętać wynajmując samochód?

Formalności

Decydując się na wynajem samochodu z wypożyczalni powinniśmy dokładnie sprawdzić warunki zawarcia umowy oraz dowiedzieć się jak najwięcej o formalnościach, które są konieczne w celu zawarcia umowy. Każda doświadczona wypożyczalnia powinna jasno przedstawić swoim Klientom warunki współpracy.
jedynka

Bezpieczny pojazd

Samochód to środek komunikacji, którym my, i to zapewne wraz z członkami naszej rodziny będziemy podróżować. Nie możemy więc lekceważyć bezpieczeństwa! Wynajęte auto musi mieć wykonywane na bieżąco wszystkie przeglądy. Poza przeglądami warto również zwrócić uwagę na aktualną książeczkę serwisową. Oczywiście zdecydowana większość firm obecnych na rynku oferuje auta w dobrym stanie technicznym z podbitymi książeczkami. Zanim dokonamy wyboru powinniśmy zainteresować się firmą, tak samo jak w przypadku każdej innej usługi – podczas wypożyczania auta podpisujemy umowę. Dobrze wiedzieć kto będzie więc stroną tej transakcji.

Sprawdzone źródło

Istotne jest, aby wypożyczyć samochód z legalnie działającego źródła, które posiada już odpowiednią renomę na rynku. Nie chcemy chyba, by w trakcie naszego przejazdu zatrzymała nas Policja informując, że auto, którym aktualnie jedziemy zostało skradzione? Tego typu przygoda z pewnością nie byłaby wskazana w trakcie wycieczki na zasłużony odpoczynek. To oczywiście przypadek skrajny, nie mniej jednak warto o nim pamiętać przyglądając się firmie przed podpisaniem umowy. Obecnie funkcjonuje mnóstwo wypożyczalni samochodów, które zapewniają przejrzyste i korzystne warunki współpracy. Długoletnim doświadczeniem oraz renomą na rynku może poszczycić się wypożyczalnia aut, której pełna oferta znajduje się na https://www.mavorental.pl/ Zakres świadczonych usług obejmuje Kraków, Katowice w tym lotniska Balice i Pyrzowice oraz inne miejscowości z całej Polski oraz zagranicy.

dwójka

Flota samochodów

Kolejnym czynnikiem, na który większość osób zwraca szczególną uwagę jest możliwość wyboru. Decydując się na wynajem samochodu liczymy nie tylko na atrakcyjne warunki cenowe, a także na duży wybór pojazdów. Profesjonalna wypożyczalnia powinna posiadać w swojej ofercie nowe samochody, różnych producentów oraz o różnej klasie i przeznaczeniu. Pojazdy powinny być bez limitu kilometrów, niektóre wypożyczalnie oferują także bezpłatne podstawienie we wskazane miejsce.

Ubezpieczenie

Ostatnią już chyba kwestią, choć równie ważną jak pozostałe są szczegóły umowy dotyczące ubezpieczenia pojazdu, chociażby od kradzieży lub uszkodzenia. Trzeba te punkty umowy czytać bardzo dokładnie, aby nie okazało się przypadkiem, że po powrocie z wycieczki trzeba będzie zapłacić więcej niż się spodziewaliśmy.

Wynajęcie samochodu w sprawdzonym punkcie ma mnóstwo korzyści, tym bardziej, gdy wybieramy się na wycieczkę z rodziną lub jest on niezbędny w kontaktach biznesowych. Zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek, dlatego zanim zdecydujemy się na wybrane auto dokładnie sprawdzajmy wypożyczalnię oraz wszelką dokumentację związaną z najmem.

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny, niewpisujący się w pełni do ogólnego kanonu tego wesołego zawodu. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Kocham motoryzację i dlatego o niej piszę. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega głównie na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Gdzie jeszcze można mnie przeczytać? Na Motointegrator (mi.eu - poradniki), w portalu Autofakty.pl, na Allegro.pl (nic nie sprzedaję – dział: motoryzacja – poradniki), a także w wielu artykułach poradnikowych, reklamowych i content marketingowych, pisanych dla kilku cenionych marek. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl