Sikaflex to marka, której nie trzeba już dzisiaj przedstawiać chyba nikomu. Jest to powszechnie znany i ceniony producent chemii, która związana jest z klejeniem, uszczelnianiem, wygładzaniem, wygłuszaniem i wzmacnianiem różnego rodzaju konstrukcji. Poszczególne produkty tej marki znajdują zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki – od budownictwa, przez przemysł, po motoryzację. Sikaflex to popularna seria, w której znaleźć można przede wszystkim kleje, uszczelniacze i preparaty montażowe. Co warto wiedzieć o ich zastosowaniu?

Produkty Sikaflex w budownictwie

W budownictwie marka Sikaflex odcisnęła już trwałe piętno na całej branży. Produkty Sika używane są tu we wszelkich pracach montażowych – przez cały proces konstrukcyjny, aż do ostatecznych wykończeń gotowego budynku. Produkty Sika służą do uszczelniania wszelkiego rodzaju złączy i spoin. Znajdują zastosowanie na przykład w pracach montażowych związanych z instalacją okien i drzwi, gdzie często wybierane są ze względu na łatwość użycia i dużą trwałość. Z całą pewnością można powiedzieć, że jednym z powodów popularności marki w naszym kraju jest pozytywny stosunek jakości do ceny. W tej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych możliwych wyborów. Ich wielką zaletą jest również niewielki czas montażu. Wszystkie produkty tej marki charakteryzują się tym, że czas od aplikacji do ostatecznego zastygnięcia jest dość krótki. Znacznie usprawnia to wszelkie prace montażowe prowadzone na placach budowy, dzięki czemu firmy je wykonujące, a które decydują się na używanie produktów tej właśnie marki, mogą znacznie efektywniej wykorzystać czas przeznaczony na wykonanie powierzonych zleceń.

Bardzo ważnym zastosowaniem produktów Sikaflex są również montażowe prace wykończeniowe. Świetnie sprawdzają się przy pracach związanych z wykonaniem podłóg. W tej linii produktów Sika oferuje kleje oraz preparaty uszczelniające i wypełniające, które mogą posłużyć do wykonania podłogi z każdego popularnego rodzaju materiału. Duża różnorodność preparatów Sikaflex przekłada się tu w oczywisty sposób na spore zainteresowanie wykonawców tą właśnie marką. Doświadczenie firm remontowo-budowlanych mówi, że Sikaflex jest dziś jednym z lepszych wyborów wśród dostępnych na rynku preparatów. W ofercie firmy znaleźć można nie tylko środki montażowe do podłóg, ale również preparaty służące do prac montażowych innego typu, dzięki czemu mogą zostać swobodnie użyte do wykończenia całego mieszkania.

Produkty Sikaflex przeznaczone do motoryzacji

Drugą, niezwykle ważną płaszczyzną, na której wykorzystywane są produkty Sikaflex, jest motoryzacja. Tutaj należy jednak podzielić je na dwie zasadnicze grupy. Po pierwsze, produkty tej marki wykorzystywane są powszechnie przez przemysł motoryzacyjny. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych form montażu poszczególnych elementów aut, a coraz większe znaczenie ma klejenie. Zapewnienie jednak produkowanym w ten sposób częściom odpowiedniej wytrzymałości musi się wiązać z zastosowaniem preparatów najwyższej jakości. Sika w ciągu ostatnich lat stała się potentatem w dziedzinie dostarczania nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań tego rodzaju dla przemysłu motoryzacyjnego. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że – o ile posiadamy własny samochód – z produktami marki Sika zetknęliśmy się już dawno, nawet jeżeli nie jesteśmy tego świadomi. Produkty te wykorzystuje się do produkcji niemal wszystkich elementów nadwozia pojazdów. Preparaty wypełniające i izolujące Sikaflex znajdują zastosowanie w produkcji elementów karoserii, a środki klejące i uszczelniające z tej serii wykorzystywane są w produkcji wyposażenia wewnętrznego aut, klejenia szyb i wielu innych.

Przemysł motoryzacyjny to oczywiście nie jedyny obszar związany z motoryzacją, w którym produkty marki Sika znajdują zastosowanie. Nie mógłby się bez nich obejść również żaden warsztat samochodowy. Produkty z tej linii świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju pracach naprawczych, które wiążą się z koniecznością uzupełnienia fabrycznych wypełnień, czy klejeniem powstałych w czasie eksploatacji uszkodzeń. Marka ceniona jest tu przede wszystkim za wysoką jakość, dostępność dużej różnorodności produktów oraz cenę, która sprawia, że są one bardzo konkurencyjne. Należy przypuszczać, że dalszy rozwój marki i oferowanych przez nią produktów przyniesie Sikaflex jeszcze większą popularność.

Zastosowanie produktów Sikaflex w innych obszarach

Budownictwo i motoryzacja to oczywiście nie jedyne obszary przemysłu, w których produkty firmy Sika znajdują dziś zastosowanie. Jak już wcześniej wspomniano, używane są one wszędzie tam, gdzie konieczne są prace montażowe, uszczelniające i podobne. Wysoka jakość tych produktów sprawiła, że bardzo chętnie sięgają po nie firmy działające w różnych sektorach. Produkty Sika wykorzystywane są dziś w praktycznie całym przemyśle lekkim, w tym również w sektorze spożywczym. Budowa maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy produkcji żywności rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest konieczność stosowanie części i preparatów wykonanych z materiałów najwyższej jakości, które spełniają przewidziane dla tego rodzaju produkcji standardy. Z podobnych powodów specjalistyczne preparaty Sika wykorzystywane są również w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, chemicznym i wielu innych. Produkty Sika używane są oczywiście nie tylko w przemyśle. Znajdują zastosowanie w budowie szczelnych zbiorników, parkingów, instalacji związanych z ruchem miejskim i wielu innych.

Sikaflex – czy to opłacalna inwestycja?

W przypadku marki Sikaflex cena jest oczywiście jednym z najważniejszych czynników, które zaważyły na jej popularności. W porównaniu z produktami konkurencyjnych marek, które dostarczają na rynek preparaty o zbliżonej jakości, Sika charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do właściwości produktu. Wysoka jakość oferowanych preparatów, w porównaniu z relatywnie niewielkim ich kosztem, sprawia, że produkty tej marki są dziś jednymi z najczęściej wybieranych.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem ZadbanaBryka, oferującym produkty do pielęgnacji samochodów i nie tylko.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się