Pijany kierowca może zrobić krzywdę sobie, obcym, a także najbliższym, którzy jadą z nim tym samym samochodem. Dlatego czasami warto, żeby alkomat miał pasażer. Na przykład żona, która będzie w stanie uświadomić swojego partnera, że właśnie przekroczył czerwoną linię.

Maleńki, nowoczesny alkomat elektrochemiczny można bez problemu zmieścić w damskiej torebce. Może być on bardzo przydatny w wielu sytuacjach.
Jak już wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach, w serii artykułów o pijanych kierowców, człowiek może nie zdawać sobie sprawy z tego, że już przekroczył czerwoną linię. To znaczy, że prowadzenie auta w jego przypadku może skończyć się w najlepszym przypadku wysokim mandatem. W najgorszym wypadkiem, karą więzienia itd.
Pomiar alkomatem, wskazujący na to, że bezpieczna granica została przekroczona, może odwieźć kierowcę od chęci prowadzenia auta. I o to właśnie chodzi. O uświadomienie zagrożenia.

Kiedy? Po imieninach, imprezie grillowej, świętach, spotkaniu ze znajomymi.

Jak już wielokrotnie pokazaliśmy w naszych testach, nowoczesne alkomaty elektrochemiczne obsługuje sie w wyjątkowo prosty sposób. A skuteczność ich działania jest bardzo, bardzo wysoka.

Przykład: pijany mąż zamordował swoją żonę.
Do tragedii doszło w miejscowości Dzierżązno, w powiecie mogileńskim. 58 latek jechał zbyt szybko, na prostym odcinku drogi. Nie dostosował prędkości do warunków ruchu na drodze. Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w drzewo. Jego 49-letnia żona zginęła na miejscu.
Policjanci stwierdzili po badaniu, że mężczyzna miał 1,24 promila alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.
Wiele razy o tym wspominamy, po alkoholu człowiek zaczyna zachowywać się nieracjonalnie i przeceniać swoje możliwości.

Podobna tragedia miała miejsce w Rudnie. 29 letni pijany kierowca doprowadził do śmierci swojej żony, prowadząc samochód po pijanemu.

To oczywiście, skrajne przypadki. Ale warto sobie uświadomić, ile razy ludzie ryzykują i mogą doprowadzić do tragedii. Małe urządzenie, znajdujące się w torebce, może pomóc uniknąć takich tragedii.

Versageek, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Versageek, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Alkomaty PROMILER – dla każdego, kierowcy, pasażera, pracodawcy…

Przekonanie bliskiej osoby, że nie powinna wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, może być trudne. Wynik pomiaru na alkomacie może mieć tu decydujące znaczenie. Obecnie znacznie zaostrzono kary za jazdę po spożyciu i po pijanemu. 

Gdzie znaleźć dobry alkomat, w dobrej cenie? Liderem polskiego rynku alkomatów jest firma PROMILER https://www.Promiler.pl z Poznania. Na zlecenie firmy PROMILER produkowane są między innymi urządzenia PROMILER iBLOW, dostarczane dla polskiej Policji (słynne „żółte pałki”). Urządzenia PROMILER cechuje wysoka precyzja działania (dzięki najwyższej jakości czujnikom), doskonała jakość wykonania, świetny wygląd i łatwość obsługi. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów. Żółte pałki umożliwiają skuteczną walkę z piratami drogowymi.

Promiler oferuje także świetne alkomaty dla typowego kierowcy. Wiele z nich zostało przez nas przetestowanych. Nowoczesny alkomat pozwala sprawdzić, czy kierowca może wsiąść za kierownicę, czy powinien zrezygnować z jazdy. Urządzenia Promiler są precyzyjne, łatwe w obsłudze i świetnie wykonane.
Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce.

Alkotester - strona główna

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.